0

Kaip pažinti emigrantą Lietuvoje?

spalio 8, 2011 Lietuviai užsienyje

Atvykę pasisvečiuoti į Angliją lietuviai savo tautiečius sako atpažįstantys vos jų pusėn pažvelgę. Tėvynėje gyvenantys tautiečiai neretai teigia, kad į gimtą šalį pasisvečiuoti sugrįžusį tautietį irgi lengvai atskiria. Iš ko tėvynėje mus atpažįsta ir ką apie mus galvoja?

Lankydamasi Lietuvoje ir pamačiusi šiek tiek kitaip nei dauguma atrodantį žmogų ne kartą sugavau save pamąstant, kad tai galbūt atostogų grįžęs emigrantas. O ir sutikti pažįstami ar draugų draugai vis užsimindavo, kad iš užsienyje ilgėliau pagyvenusius lietuvius nesunku atpažinti. Tad iš tiesų, ar atsirado emigrantų elgesyje ar laikysenoje, ar nešiosenoje kažkas, kas išskiria mus iš kitų lietuvių.

Neatrodo kaip sunešiotas daiktas
Lietuvoje gyvenanti, bet daug apie emigrantus rašanti „Lietuvos ryto“ žurnalistė Dalia Gudavičiūtė viename savo tinklaraštyje pastebėjo, kad kaip kiekviena vasara, taip ir ši, sugrąžino atostogoms į Lietuvą būrį emigrantų ir prisipažįsta, kad ji sutikusi kiek kitaip atrodantį žmogų pasvarsto – greičiausiai emigrantas. Ir ne kartą iš situacijos ar užkalbinus išaiškėjo, kad ji neklydo.

Jos nuomone, emigrantai kitaip elgiasi su savo artimaisiais: „Kažkaip užsieny pabuvę lietuviai išmoksta atverti savo emocijas, nebijo jų parodyti. O čia gyvenantys lietuviai arba slepia savo emocijas arba jų tiesiog neturi.“
Dar vienas skirtumas, į kurį dėmesį atkreipia žurnalistė – išvaizda. Jos nuomone, ypač pasikeičia Anglijoje ar kitose šalyse pabuvusios vidutinio amžiaus moterys…

anglija.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.