0

„Dzūkų turtų“ mugė spalio 15d. šeštadienį

spalio 14, 2011 Amatai, Miestai, Renginiai

Spalio 15-ąją, šeštadienį, Alytuje – mugė. Ji, kaip senovėje turgūs, vyks pačiame miesto centre. Dėl remontuojamos Rotušės aikštės mugė įsikurs S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, o joje bus prekiaujama maistu, pristatomi menai, amatai, parduodami augalai.

Žinoma, netrūks ir perpardavinėtojų su kiniškomis prekėmis, tačiau jie renginio nustelbti neturėtų. Apsilankiusieji „Dzūkų turtuose“ galėsime įsigyti rudens gėrybių, dešrų, sūrių, duonos, giros, arbatžolių, keramikos, rankdarbių iš vilnos, lino, papuošalų, indų, stiklo gaminių, medžio drožinių, vaismedžių ir dekoratyvinių augalų.

„Galėsite pačiupinėti, pauostyti bei įsigyti mūsų skaniosios produkcijos, o taip pat pasikonsultuoti su „Uoga Uoga“ kosmetikos specialistėmis“, – prieiti kviečia mugės dalyvės Monika ir Jolita. Šventės metu veiks ir kiemeliai. Štai – Alytaus rajono savivaldybė pas save kiemelin vadina geriausios prekės aukcione dalyvauti, medumi, dzūkiškomis bandomis, lašiniais, žuvimi pasigardžiuoti, o jei patiks – ir nusipirkti. Kiemelius turės keturios Dzūkijos savivaldybės, o dešimties krašto ansamblių koncertą ves Asta Kiselienė ir Kęstutis Tumynas.

Pasak mugės organizatorių, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialo, „Dzūkų turtus“ jie rengia trečią kartą, nemažiau dešimt mugių organizavo jo sumanytoja, dabar jau neegzistuojanti Alytaus apskrities administracija. Šiųmetės mugės dalyvių patogumui spalio 15 dieną, nuo 7 iki 19 val. transporto priemonių eismas stabdomas Rotušės aikštėje, iki „Dainavos“ kino teatro, bei S.Dariaus ir S.Girėno gatvės atkarpoje, nuo Vilniaus gatvės iki Laisvės Angelo aikštės.

PROGRAMA

Tradicinės  „Dzūkų turtų“ mugės vieta
Spalio 15 d., šeštadienį, Alytuje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje
10.00 Mugės pradžia
Žemės ūkio gėrybių, sodinukų, tradicinių amatų ir verslų, liaudies meistrų darbų, kulinarijos paveldo mugė. Mugės metu meistrai demonstruos įvairiausius amatus (verpimas, mezgimas, papuošalų gamyba iš žalvario, medžio drožyba, šamotinės keramikos gamyba, keramikos ir porceliano dekoravimas ir kt.)
11.00 Atidarymo ceremonija
Alytaus krašto savivaldybių, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovų sveikinimai
12 – 19.00 Meno kolektyvų pasirodymai
Liaudies kolektyvas „Dzūkų versmė“, kaimo kapela „Olakalnis“, Daugų kultūros centro kaimo kapela „Savi“, Alytaus miesto liaudies kapela „Bočiai“, ansamblis „Gojus“, liaudies kolektyvas „Dzūkų aidas“, Pivašiūnų kaimo kapela, „Sidabrinis kvartetas“ Simno bočių kaimo kapela „Sidabra“, Seirijų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Seirija“. Programos vedėjai – Asta Kiselienė ir Kęstutis Tumynas
12 – 15.00 Tradicijų, idėjų pristatymai
Dzūkų kraštui būdingų amatų, verslų, kulinarinio paveldo ir tradicijų, kaimo turizmo idėjų pristatymas savivaldybių kiemeliuose
15 – 15.30 Apdovanojimai
Geriausių šventės savivaldybių kiemelių ir geriausių šventės dalyvių apdovanojimas
19.00 Mugės pabaiga

Alytausgidas.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.