0

Nešyklės: senosios tradicijos ir šiandienos praktikos

lapkričio 4, 2011 NAUJIENOS, Šeima, tradicijos ir papročiai

Šeštadienį, lapkričio 5 d., 16 val. Klaipėdos etnokultūros centre vyks pokalbių popietė „Nešyklės: senosios tradicijos ir šiandienos praktikos“. Renginio viešnios – folkroko grupės „Atalyja“ vokalistė, etnologė Audronė Daraškevičienė bei Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro besilaukiančiųjų mokyklėlės lektorė Rima Kurtinaitienė.

Lietuvoje vis labiau populiarėja nešyklės. Jos plinta kartu su vaikų nešiojimo filosofija, kurios šalininkai teigia, kad kūdikiui yra būtinas fizinis kontaktas su jį globojančiu žmogumi, o pirmaisiais gyvenimo metais dažniau ir ilgiau nešiojami kūdikiai auga ramesni, labiau pasitikintys savimi, savarankiškesni.

Kiek ir kaip buvo nešiojami kūdikiai lietuviškojoje tradicijoje? Kodėl gatvėje sutiktos bobutės nešyklėmis pasipuošusias jaunas mamas dažnai palydi pasipiktinimo kupinomis pastabomis? Į šiuos klausimus bandysime atsakyti kartu su etnologe Audrone Daraškevičiene, tyrinėjančia lietuviškąją kūdikių priežiūros kultūrą.

Antroji vakaro dalis – praktinė. Intensyvaus kūdikių nešiojimo filosofijos šalininkė, viena iš Prieraišiosios tėvystės centro Vilniuje įkūrėjų, Vilniaus arkivyskupijos šeimos centro besilaukiančiųjų mokyklėlės lektorė Rima Kurtinaitienė mokys, kaip išsirinkti tinkamą nešyklę vieno ar kito amžiaus vaikeliui, kaip ją greitai ir patogiai užsirišti. Bus galima išbandyti įvairių tipų nešykles.

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.