0

Vilniuje vyks kosmoso konferencija

lapkričio 8, 2011 Astronomija

Vilniuje organizuojama antroji kosmoso konferencija SEMWO, sutrauksianti nemažą didžiųjų pasaulio kosmoso organizacijų atstovų būrį.

Nedidelis Šveicarijos miestas Davosas jau 40 metų vadinamas pasaulio ekonomistų susirinkimo sostine. Panašu, kad garbingą vardą netrukus užsitarnaus ir Vilnius. Pastarasis pretenduoja tapti kosmoso sektoriaus susirinkimų simboliu, mat lapkričio 16–18 dienomis čia organizuojama jau antroji kosmoso konferencija SEMWO (Space Economy in Multipolar World). Joje dalyvaus kosmoso sektoriaus atstovai iš viso pasaulio – JAV, Kinijos, Japonijos, Rusijos bei kitų šalių.

Pranešėjų sąraše – Lietuvos perspektyvoms šioje srityje svarbūs svečiai iš didžiausių kosmines programas vykdančių valstybių. Renginyje kalbės ir spaudos konferencijoje dalyvaus SSRS „Buran“ kosmonautų būrio vadas Igoris Volkas ir JAV „Space Shuttle“ astronautas Karolis Josephas Bobko-Bo. Organizuojama ir atskira pagrindinių pranešėjų spaudos konferencija. Čia, be kosmoso organizacijų atstovų, dalyvauti žada ir Lietuvos vyriausybės nariai. SEMWO atidarys ir pasveikins Premjeras Andrius Kubilius.

„Pasauliui minint žmogaus pirmojo skrydžio į kosmosą penkiasdešimtmetį, Lietuva turi išskirtinę galimybę pradėti savo kosminės istorijos skaičiavimą. Šiandien, kai kosmoso pramonė sparčiai komercializuojasi, o pažanga keičia technologijų formas ir apimtis, net ir nedidelės šalys gali dalyvauti procesuose, kurie dar taip neseniai buvo tik galingųjų valstybių privilegija. Didžiųjų kosmoso organizacijų ir įmonių atstovų atvykimas į konferenciją tokių ambicijų pagrįstumą tik patvirtina“, – mano renginį organizuojančios Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Konferencijoje bus aptariami tiek politiniai, tiek ekonominiai aspektai ir verslo galimybės, todėl laukiama itin plataus dalyvių rato susidomėjimo. Verslo atstovai, dirbantys ar turintys planų kosmoso sektoriui aktualių produktų ir paslaugų srityje, konferencijos metu gaus naudingos informacijos apie esamą situaciją bei ateities perspektyvas. Be to, jie taip pat turės progą užmegzti vertingus ryšius organizuojamame kontaktų vakare.

Ne vien profesionalų, bet ir visų besidominčių laukiama ir konferencijos metu veiksiančiose pasaulio raketų modelių, sukurtų Lietuvoje, mažųjų palydovų ir su kosmosu susijusių robotų parodose. Aktyviau sudalyvauti ir prie kosminių technologijų prisiliesti bus galima seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse.

Organizatorių pranešime spaudai rašoma, kad detalią renginio darbotvarkę rasti ir užsiregistruoti galima Lietuvos kosmoso asociacijos interneto svetainėje adresu http://www.space-lt.eu – pirmiesiems 80 dalyvių registracija yra nemokama.

Tarptautinė konferencija „Space Economy in the Multipolar World“

Tarptautinė konferencija „Space Economy in the Multipolar World“ („Kosmoso ekonomika daugiapoliame pasaulyje“) – didžiausias kosmoso įvykis Baltijos šalyse.

Konferencija organizuojama siekiant paskatinti:

valstybinių įstaigų, mokslo, verslo, investuotojų tarptautinį ir vietinį bendradarbiavimą,
mokslinių tyrimų rezultatų taikymą kosminių technologijų kūrimui ir tų technologijų diegimą kuriant ir vystant produktus ir paslaugas,
sukurti ir vystyti Baltijos šalių kosmoso sektorių,
visų mūsų norą dalyvauti pažangioje ir perspektyvioje kosminės veiklos srityje.

Konferencija organizuojama ir vyksta mažoje valstybėje, kuri turi dalyvavimo kosmoso veiklose istoriją, yra parengusi ir įgyvendina Nacionalinę mokslinių tyrimų, technologijų ir inovacijų plėtros kosmoso srityje 2010-2015 m. programą, vėl įsitraukia į kosminių technologijų kūrimo ir diegimo veiklas ir vysto šios srities kompetenciją. Be to, šalis yra puikioje geografinėje ir politinėje padėtyje – čia gali susitikti ir Rytų, ir Vakarų valstybių kosmoso srities atstovai.

Konferencija organizuojama antrą kartą ir tampa kasmetiniu renginiu, kviečiančiu valstybės veikėjus, mokslininkus, verslininkus, ekonomistus, investuotojus, studentus ir visus kosmoso gerbėjus aptarti aktualius kosmoso ekonomikos klausimus.

Konferencijoje „Space Economy in the Multipolar World, 2011 (SEMWO 2011)“ maloniai sutiko dalyvauti konferencijos garbės svečiai:

Karolis Džozefas Bobko (Karol Joseph Bobko), astronautas, daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Space Shuttle“ misijų vadas, JAV,
Igoris Volkas (Igor Volk), kosmonautas, TSRS programos „Buran“ kosmonautų būrio vadas, Rusija.

2011 m. konferencijoje pranešimus skaitys įvairių pasaulio šalių žymūs kosmoso sektoriaus asmenys, bus nagrinėjamos šiuolaikinių kosmoso sektoriaus paslaugų vystymo ir taikymo bei palydovų ir erdvėlaivių technologijų temos, aptariami kosmoso istorijos, politikos, ekonomikos ir verslo, technologijų klausimai.

Politinėje konferencijos dalyje – tradicinis Baltijos šalių bendradarbiavimo kosmoso srityje apskritasis stalas „SPACE B3+“.
Konferencijos istorinė dalis skirta:

žmogaus skrydžio į kosmosą 50-osioms metinėms paminėti,
didžiausius savo laikmečio technologinius pasiekimus įkūnijusioms programoms „Space Shuttle“ (JAV) ir „Buran“ (TSRS), kurioje aktyviai dalyvavo ir Lietuva, paminėti,
pirmajam lietuviui TSRS kosmonautų būryje, daugkartinio kosminio laivo „Buran“ pilotui – bandytojui Rimantui Stankevičiui pagerbti,
viso pasaulio lietuviams, veikiantiems kosmoso srityje, pagerbti.

Ekonominė ir verslo dalis skirta šiuolaikinių kosmoso sektoriaus produktų ir paslaugų vystymui ir taikymui, technologijų – komercinių erdvėlaivių, palydovų komponentų ir technologijų naujovėms.

Tris dienas truksiančio renginio metu vyks:

garbės svečių spaudos konferencija, tradicinis Baltijos šalių bendradarbiavimo kosmoso srityje apskritasis stalas „SPACE B3+“, žodiniai ir stendiniai pranešimai, mažųjų palydovų ir jų komponentų seminarai, unikali daugelio šalių raketų modelių, sukurtų Lietuvoje, paroda, mažųjų palydovų bei raketų paroda, kontaktų vakarai.

space-lt.eu, lrt.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.