0

Lietuvos kariuomenė švenčia 93-iąsias įkūrimo metines

lapkričio 24, 2011 KARYBA, Šventės

Tomas Kavaliauskas//
Šie metai kariuomenei išskirtiniai pratybų gausa, po ilgos pertraukos į mokymus pašaukti rezervistai.Kariuomenės vadas Arvydas Pocius tikina, kad kilęs kariūnų skandalas kariuomenės autoritetui nepakenks, praneša LTV naujienų tarnyba.

Lietuvos kariuomenė įkūnija atminimą apie sunkią, bet didingą mūsų krašto praeitį, prisimename visus gynusius mūsų tėvynę įvairiais istorijos etapais valstybės kūrimo, sukilimo ir nepriklausomybės kovų ir valstybingumo atkūrimo, šiandien tie gynėjai esate jūs“, – šventėje kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

D. Grybauskaitė kariuomenės dienos proga už nuopelnus krašto apsaugai „Vyčio Kryžiaus ordino“ medaliais apdovanojo Lietuvos kariuomenės karininkus.

Valstybės apdovanojimus kapitonams Dainiui Judženčiui ir Gediminui Šimkevičiui įteikusi Prezidentė pabrėžė, kad savo nepriekaištinga tarnyba ginkluotosiose pajėgose karininkai pelnė išskirtinį visos kariuomenės pasitikėjimą ir yra pavyzdys visai šaliai.

Lietuvos kariuomenės vadas tikina, kad prioritetai išlieka tie patys – gerai parengti kariai, galintys vykdyti operacijas atskirai arba kartu su NATO sąjungininkais ir šalimis partnerėmis. Arvydas Pocius tikina, kad kilęs skandalas kariūnų mokykloje kariuomenės autoritetui nepakenks, bet tokių karininkų kariuomenėje nenorėtų matyti.

Kariuomenės paradą stebėję žmonės sako didžiuojasi Lietuvos kariuomene, o kai kurie ir patys norėtų tarnauti.

Lietuvos kariuomenė įkurta 1918-ųjų lapkričio 23-ąją, kai premjeras Augustinas Voldemaras išleido pirmąjį įsakymą dėl reguliariųjų kariuomenės pajėgų.

Šiandien Lietuvos pajėgose tarnauja apie 15 tūkstančių karių.

LTV naujienų tarnyba

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.