2

Turino drobulė autentiška, teigia mokslininkai

gruodžio 22, 2011 Neįprasti reiškiniai ir įvykiai

Prieš pat Kalėdas pasirodė naujas tyrimas, kuriame teigiama, kad Turino drobulė nėra viduramžių padirbinys, o autentiškas Kristaus laidojimo rūbas.
Italijos mokslininkai atliko daug pažangių eksperimentų, anot jų, parodžiusių, kad ant drobulės esančios žymės, kurias esą paliko Kristaus kūnas, negalėjo būti suklastotos naudojant technologijas, kurios buvo prieinamos viduramžiais.

Šis tyrimas bus ankstyva kalėdinė dovana tikintiesiems drobulės tikrumu, tačiau jį greičiausiai skeptiškai sutiks tie, kurie abejoja, ar sepijos spalvos 4,3 metrų ilgio audinys siekia Kristaus nukryžiavimo laikus prieš 2 tūkst. metų, rašo telegraph.co.uk.
Skeptikai ilgą laiką tvirtino, kad drobulė yra viduramžių klastotė. 1988 metais Oksfordo, Ciuricho ir Arizonos laboratorijose atlikti bandymai su radioaktyviaisiais anglies izotopais šią teoriją parėmė ir parodė, kad ji sukurta 1260–1390 metais.
Tačiau šie testai buvo ginčijami remiantis tuo, kad juos iškreipė audinio pluoštas, naudotas atkurti reliktą, kai viduramžiais jį apgadino gaisras.
Naujasis tyrimas – paskutinioji intriguojanti dėlionės, kuri keletą amžių neduoda ramybės mokslininkams ir sukūrė tikrą tyrinėjimų, knygų ir dokumentinių filmų industriją, detalė.
„Dvigubas (priekinis ir užpakalinis) nuplakto ir nukryžiuoto žmogaus atvaizdas, vos matomas ant lininio Turino drobulės audinio, pasižymi daugybe cheminių ir fizikinių charakteristikų, kurios yra tokios konkrečios, jog tokias dėmes laboratorijoje sukurti yra neįmanoma“, – nusprendė Italijos Nacionalinės naujų technologijų, energetikos ir tvaraus vystymosi agentūros ekspertai.
Mokslininkai pasiryžo „identifikuoti fizikinius ir cheminius procesus, kurių metu būtų galima sukurti spalvą, panašią į ant drobulės esančio atspaudo“. Jie padarė išvadą, kad tokį pat atspalvį, tekstūrą ir atspaudų gylį, kai esantis ant audinio, galima sukurti tik naudojant ultravioletinius lazerius – technologiją, kurios viduramžiais, akivaizdu, nebuvo.
Mokslininkai, bandydami atkurti ant drobulės esančias žymes, naudoto ypač trumpus ultravioletinės šviesos pulsus.
Jie teigia, kad garsusis barzdoto žmogaus atvaizdas buvo sukurtas „kažkokios elektromagnetinės energijos (tokios, kaip trumpo bangos ilgio šviesos žybsnio)“. Nors jie nepasiūlė nemokslinio šio reiškinio paaiškinimo, šiuo tyrimu pasinaudos tikintieji, kad žymės ant drobulės stebuklingai atsirado tuomet, kai Kristus prisikėlė.
„Mes nedarome jokių išvadų, mes bandome sudėlioti nepaprastai įdomią ir sudėtingą mokslinę dėlionę“, – savo ataskaitoje rašė mokslininkai.
Tyrėjų komandai vadovavęs Paolo Di Lazzaro teigė: „Kai kalbama apie šviesos blyksnį, gebantį medžiagos gabalą nuspalvinti taip pat, kaip ir drobulėje, diskusija neišvengiamai paliečia tokius dalykus, kaip stebuklai ir prisikėlimas. Tačiau būdami mokslininkais, mes dėmesį kreipėme tik į įrodomus mokslinius procesus. Tikimės, kad mūsų rezultatai pradės filosofines ir teologines diskusijas, tačiau daryti išvadas paliksime ekspertams ir pačių žmonių sąžinei“.
Tyrimas atliktas Frascati miesto laboratorijose, paremia 1978–1981 metais 31 Amerikos mokslininko atliktų testų išvadas.
Amerikiečiai, pasivadinę „Turino drobulės tyrimų projektu“, audinį 120 valandų tyrė rentgeno spinduliais ir ultravioletine šviesa.
Jie padarė išvadą, kad žymės nėra sukurtos dažais, pigmentais ar dažomąja medžiaga, o atvaizdas nėra „menininko sukurtas“, tačiau tuo pat metu jų šiuolaikinis mokslas paaiškinti negalėjo.
„Nėra tokių cheminių ar fizikinių metodų, kurie padėtų paaiškinti atvaizdo visumą, nėra ir tokių fizikinių, biologinių ar medicininių aplinkybių derinių, kurie adekvačiai atvaizdą paaiškintų.“
JAV mokslininkų komanda, kurioje dirbo branduolinės fizikos, šiluminės chemijos, biofizikos ir teismo patologijos ekspertai, padarė išvadą: „Atvaizdas ir toliau lieka paslaptimi.“
Krikščionių garbinamoje drobulėje matyti žmogaus ilgais plaukais ir barzda kūno su žaizdomis, atitinkančiomis nukryžiavimą, atvaizdas. Kiekvienais metais drobulė į Turino katedrą, kur ji laikoma specialiai sukurtame dėkle, pritraukia milijonus piligrimų.
Mokslininkams taip ir nepavyko paaiškinti, kaip žmogaus kūno atvaizdas, kur matomos vinių paliktos žaizdos ant riešų ir pėdų, spyglių įdūrimai ant viršugalvio ir durtinė žaizda krūtinėje, ant audinio atsirado.
Vatikanas niekada nepasakė, ar mano, kad drobulė yra autentiška, nors popiežius Benediktas XVI teigė, kad mįslingas drobėje atsispaudęs atvaizdas „visada mums primena“ apie Kristaus kančią.

lrt.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (2)

 

  1. Algis sako:

    Nu ir kokia cia nesamone ten galejo bet kurio zmogaus atvaizdas buti kuom kas irodo, kad butent ten Kristaus atvaizdas nei DNR nera irodymu nei kitu, kad butent ten jojo atvaizdas, bile istrauke kadaise kas is kokio kapo drobes gabala su atvaizdu ir dabar svaigsta, kad tai Kristaus atvaizdas…

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.