0

Perkūnyčia.Paskaita apie šventų Perkūno žvakių liejimą

sausio 26, 2012 Baltų mokyklos, KURONO akademija

Baltųjų žynių akademija „Kuronas“ tęsia paskaitas Šiauliuose.  Sekanti paskaita-praktikumas  sausio 28d. tema „Perkūnyčia-šventų Perkūno žvakių liejimas, teorija ir praktiniai mokymai“ Kurtuvėnuose. Paskaita apie vieną iš svarbiausių magiškų apsaugos priemonių – Perkūno žvakes, kitaip dar žinomas gromnyčių, graudulinių (neteisingai grabnyčių) atsiradimą, vartojimą dvasiniame lietuvių ugdyme, buitinėje aplinkoje ir apeiginiuose veiksmuose. Apie šios žvakės reikšmę ir dalyvavimą vaiko krikštynose, vestuvėse ir laidotuvėse. Apie vartojimą kalboje. Apie gamybos paslaptis ir praktiką.

Šį paskaita skiriama pažinčiai su žyniais, kurie senovėje buvo vadinami vaškonimis. Išlietų žvakių krikštijimo demonstracija, baltųjų žynių pirmasis įvesdinimas mokinių įvesdinimas ir palaiminimas su Perkūnyčia.

Šiaulių į Kurtuvėnus išvykstame nuo YAMAHOS muzikos mokyklos Aušros aleja 15A. Paskaitos Kurtuvėnuose prasidės 11 val. (A lygiui). 14:30 (B,C lygiui) , norintiems dalyvauti siūlome susisiekti tel. arba atvykti tiesiogiai. Praneškite apie dalyvavimą telefonu 868612612 (Darius Ramančionis) Dalyvių skaičius labai ribotas. Mokymai mokami.

Žiniomis dalinsis ir mokys lieti žvakes  Liutauras Baltasis.

Vilniuje ir Šiauliuose priimami studentai į žynių mokyklos – akademijos “KURONAS”  pirmo kurso paskaitas. Norintys dalyvauti paskaitose Vilniuje ir Šiauliuose, registruojatės kuronasETAbaltai.lt paštu, Vilniečius informuosime kur atvykti.

Akademijoje numatomos studijos A, B ir C lygiu, suteikiant žynio statusą ir kvalifikacijos laipsnį. Platesnę informaciją ir programą gausite pateikus prašymą stoti į akademiją.

Perkūnyčių liejimas. Foto baltai.lt

Perkūnyčių liejimas. Foto baltai.lt

Perkūnyčių liejimas. Foto baltai.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.