0

Gamtosaugininkai kviečia į pėdsekystės mokymus

kovo 21, 2012 Gamta, Gyvūnija

Lietuvos gamtos fondas ir Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas” visus norinčius pažinti gamtos paslaptis kviečia į Vilniuje organizuojamus pėdsekystės kursus. Organizatoriai žada ne tik paskaitas, bet ir praktines išvykas, kurių metu susidomėjusieji išmoks orientuotis gamtoje, pastebėti ir pažinti paukščių bei žvėrių pėdsakus, kitas jų veiklos žymes.

Daugumos mūsų pažintis su laukiniais gyvūnais dažniausiai yra neakivaizdinė. Miške aptinkame ne patį gyvūną, bet jo pėdsakus, maitinimosi atliekas, teritorijos žymėjimo vietas ir kitus ženklus, bet ir į juos retas kuris atkreipiame dėmesį. Anot organizatorių, pėdsekystė nėra lengvas mokslas, tačiau išmokti aptikti dažniausių mūsų šalies gyvūnų veiklos pėdsakus gali kiekvienas.

„Pėdsekystė yra tarsi didžioji gamtos paslapčių knyga, kuri visada šalia, tiesiog po mūsų kojomis, bet ne kiekvienas sugalvojame ją atversti. Pačius pėdsakus galima palyginti su raidėmis ir žodžiais, iš kurių nejučia susidėlioja nuostabus pasakojimas apie tai, kas vyko, prieš mums juos pastebėjus. Mūsų organizuojamų kursų tikslas – suteikti žmonėms būtinas žinias tam pasakojimui perskaityti, kad vėliau kiekvienas galėtų savarankiškai eiti be galo įdomiu gamtos pažinimo keliu,” – sako vienas iš kursų organizatorių ir lektorių, Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Andrejus Gaidamavičius.

Kursų ciklą sudarys keturios paskaitos ir tiek pat išvykų, kurios bus organizuojamos skirtingais metų laikais. Kursų metu numatomos išvykos į Taurų ir Biržų girias bei Panemunių regioninį parką. Paskaitas ves Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Andrejus Gaidamavičius – žinomas gamtininkas, tyrėjas, daugiausia besidomintis vilkais ir kitais plėšrūnais. Pėdsekystės kursus jis veda nuo 2009 metų, gamtos pėdsekystės meno apmokė ne vieną dešimtį žmonių. Yra organizavęs keliolika tiriamųjų ekspedicijų Biržų, Karšuvos, Žagarės, Žaliosios, Labanoro ir kitose šalies giriose bei miškuose.

Vienos kursų paskaitos trukmė apie 2 val. Paskaitų vieta – Lietuvos gamtos fondo būstinė adresu Algirdo g. 22-4, Vilnius. Mokomąsias išvykas ves Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas” nariai. Jos vyks savaitgaliais.

Norintys galės dalyvauti visuose kursuose arba pasirinkti vieną ar kelias dominančias paskaitas ir išvykas. Visi dalyviai gaus apie išklausytus mokymus liudijančius pažymėjimus. Pirmoji paskaita ir išvyka planuojamos jau šių metų balandžio 12 ir 14-15 dienomis.

KURSŲ PROGRAMA

Pavasario sesija:

  1. Paskaita. Pėdsekystės svarba „gamtinio raštingumo“ didinimui. Orientavimasis gamtoje. Vietos, kur ieškoti pėdsakų ir kitų veiklos žymių. Pėdsakų fiksavimas nuotraukose ir gipso atspauduose. Plėšriųjų žinduolių pėdsakai. Preliminari data 2012-04-12, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Vienos dienos išvyka į Taurų girią (Vilniaus rajonas). Pėdsakų paieška ir apibūdinimas spygliuočių miškuose. Preliminari data 2012-04-14/15.

Vasaros sesija:

  1. Paskaita. Gyvūnų apskaitos metodai. Gyvūnų mitybos tyrimai. Darbas su žemėlapiais. Žolėdžių žinduolių pėdsakai ir veiklos žymės.  Preliminari data 2012-07-12, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Dviejų dienų išvyka į Biržų girią. Pėdsakų paieška ir apibūdinimas lapuočių miškuose. Nakvynė palapinėse Biržų girios stovyklavietėje (šalia tvenkinio). Preliminari data 2012-07-14/15.

Rudens sesija:

  1. Paskaita. Gyvūnų migracijos keliai, ekologiniai koridoriai. Gyvūnų balsai. Paukščių pėdsakai ir veiklos žymės. Preliminari data 2012-10-11, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Dviejų dienų ekspedicija į Panemunių regioninį parką (Šakių rajonas). Pėdsakų paieška ir apibūdinimas Nemuno pakrantėse. Nakvynė Šakių rajone, kaimo turizmo sodyboje. Preliminari data 2012-10-13/14.

Žiemos sesija

  1. Paskaita. Gyvūnų buveinės. Medienoje gyvenančių vabzdžių paliekami pėdsakai. Žiemojančių gyvūnų (žinduolių ir paukščių) pėdsakai sniege ir pagrindinės veiklos žymės. Preliminari data 2012-12-13, 18 val., LGF būstinėje.
  2. Ekspedicija. Dviejų dienų išvyka į Biržų girią. Pėdsakų paieška ir apibūdinimas ant sniego. Nakvynė Biržų technologijų ir verslo mokymo centro bendrabutyje. Preliminari data 2012-12-15/16.

Susidomėję tikslias pėdsekystės kursų sąlygas ir kainas ras internete, Lietuvos gamtos fondo svetainėje. Registracija į kursus ir išsamesnės informacijos teikimas vyks el. paštu andrius.g@glis.lt arba mob. 8 678 87600 iki š.m. balandžio 1 d.

“Baltijos vilko” informacija

Selonija.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.