0

Žemdirbystė miestuose pagal Plantagon

kovo 21, 2012 Architektūra, EKO, Žemės ūkis

Vidurio Švedijoje, Panevėžio dydžio miestelyje Linčiopinge (Linköping) pradedamas statyti pirmasis taip vadinamas „miesčioniškas šiltnamis“. Tai yra specialių vertikalių, spiralinių šiltnamio konstrukcijų kompleksas daržininkystei miestuose.

Šis projektas – Plantagon International kompanijos sumanymas ir viltis, kad žemdirbystė didžiuosiuose miestuose anksčiau ar vėliau taps visuotinai priimtina bei įprasta miestų infrastruktūros dalimi. Naujojo tipo šiltnamiai pavadinti Plantagon vardu.

Inhabitat duomenimis per artimiausius 12-16 mėnesių Linčiopinge bus pastatytas tarptautinis žemdirbystės miestuose centras. Jo statybos jau prasidėjo. Čia turėtų iškilti 17 aukštų rutulio formos stiklinis pastatas, kuriame būtų auginamos daržovės

Sparčiai augantis planetos gyventojų skaičius ir maisto trūkumas daugelyje regionų jau senokai kirbina mintį auginti maisto produktus miestuose įrengtuose specialiuose milžiniškuose šiltnamiuose. Štai 2005 metais viena pirmųjų miesto žemdirbystės fermų pradėjo veikti viename iš Tokijo (Japonija) dangoraižių, o pernai panašus objektas, pavadintas Vertical Farm, pradėtas eksploatuoti Pietų Korėjoje. 2011 metais miesčioniškus šiltnamius vertikaliose konstrukcijose pradėta įrenginėti ir Olandijoje. Apie tai plačiau galite paskaityti Spiegel straipsnyje.

Plantagon projektas ŠvedijojePlantagon projektas Švedijoje
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IcMgkgHxGPM

gelzinis.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.