0

Małgorzata Duczmal, Jogailaičiai

balandžio 30, 2012 Istorija, Leidiniai

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras pristato lenkų istorikės ir literatės Małgorzatos Duczmal biografijų žinyną Jogailaičiai. Lietuvos skaitytojui pristatomas biografinis žinynas Lenkijoje buvo išleistas 1996 metais. Tai pirmoji Małgorzatos Duczmal knyga išversta į lietuvių kalbą.

Małgorzata Duczmal, Jogailaičiai
2012, 640 p. ISBN: 978-5-420-01703-6

M. Duczmal knygoje Jogailaičiai pirmąkart taip išsamiai, pasitelkiant gausius įvairiakalbius, daugiausia lenkiškus, istoriografinius šaltinius, pristatomos net 44 Jogailaičių biogramos, išskirtinį dėmesį skiriant mažai tyrinėtoms moteriškosios Jogailaičių šakos atstovėms. Istorijos linija nusidriekia per keturis šimtmečius, pradedant Jogailaičių protėviais ir baigiant Jogailaičių vaikaičiais.

Be iškalbingų istorijos įvykių, spalvingos psichologinės asmenybių analizės, knygoje vaizdingai pristatoma Jogailaičių epocha: įvairialypė ir įvairiatautė Lenkijos Karalystės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, kitų šalių, kuriose Jogailaičiai paliko pėdsakus, aplinka, sudėtinga politinė ekonominė situacija, gausus kultūros paveldas.

Jogailaičių valdžia apėmė kone visus Vidurio ir Rytų Europos kraštus – apie du milijonus kvadratinių kilometrų – nuo Lietuvos iki dabartinės Slovėnijos, Kroatijos ir nuo Lenkijos pamario iki Juodosios ir Adrijos jūros pakrančių. 1386–1572 m. Jogailaičiai valdė Lenkiją, 1440–1572 m. – Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę, 1471–1526 m. – Čekiją, 1440–1444 m. ir 1490–1526 m. – Vengriją. XVI amžiaus pradžioje du broliai Jogailaičiai valdė keturias Vidurio Rytų Europos šalis: Žygimantas Senasis – Lietuvą ir Lenkiją, Vladislovas – Čekiją ir Vengriją.

XV amžiaus pabaigoje–XVI amžiaus pradžioje Jogailaičiai buvo viena galingiausių Europos dinastijų ir konkuravo su Habsburgų dinastija, su kuria vedybų keliu artimai giminiavosi.

Daugiau apie knygą.

****
Dėmesio, MELC visiems naujienlaiškio skaitytojams suteikia puikią progą susipažinti su knygos turiniu. Šioje nuorodoje pareikiama ištrauka iš knygos, tai biografija apie Sonką (Sofiją) Alšėniškę (spauskite ant pavadinimo). Linkime malonių įspūdžių.

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.