1

Lietuvių Meilės šventė Londone 2012 gegužės 13d.

gegužės 11, 2012 PASAULĖŽIŪRA, Šventės, tradicijos ir papročiai

KVIEČIAME VISUS Į MEILĖS ŠVENTĘ LONDONE, PUTNEY HEATH MIŠKE.

Renkamės gegužės 13d 12val. prie The Green Man užeigos, kurios adresas: Wildcroft Road, Putney Heath, London SW15 3NG .

Mildos šventė Anglijos Romuvoje.

Susitikime ir pakraukime vienas kitą meile, viltimi ir laime! Teįkvepia mums tikėjimą savimi ir šviesia ateitimi Lietuviškos dainos! Tesuteikia jėgų Lietuviškų šokių siautulys! Tesustiprina gyvenimo ritmą būgnų dundėjimas! Teramina mūsų širdis kanklių skambėjimas! Švęskime kartu, tegul laikas tarnauja mums! Paskleiskime darną prigimtiniais papročiais – didžiausios vertybės slypi mumyse!

Geras žmogus vienas negyvena. Geri žmonės laukia Tavęs, gerasis žmogau! Būkime kartu.
Kūrenkime Šventą Ugnį, kuri jungia mūsų sielas, skleidžia mums šilumą ir šviesą.

Šventės eiga:
Ugnies aukuro įkūrimas; Dievų ir Protėvių pagerbimas; žaidimai, dainos, smagūs rateliai ir šokiai; gardžios suneštinės vaišės ir padraugavimai.

Į šventę kviečiami visi tautiškai pasidabinę kaimiečiai ir miestiečiai. Ateidami atsineškite Lietuviškų gardėsių, egzotiškų skanėstų lauknešėlius bendram stalui ir nesvaigiųjų gaivių gėrimų.
Pasiimkite muzikos instrumentus, dainų ir šokių pagyvinimui, bei iškilmingą nuotaiką!

Anglijos Lietuvių Romuva
telefonas: 07870341042
el. paštas: romuva@london.com
svetainė: romuva.org.uk
f – Romuva – Anglija

Kai visi vasario 14-ąją švenčia Meilės ir už jos slypinčių malonumų dieną bei keikia niūrias lietuvių šventes, niekas nesusimąsto, kad ir lietuviai turi gražią savo meilės šventę ir savo šv. Valentiną – dievaitę Mildą. Tai deivė, kurią turėjo kiekviena iškili senovės tauta: Graikai – Afroditę, Romėnai – Venerą, Lietuviai – Mildą.

Pamiršę speiguotą vasarį, puikiai galime švęsti meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitės Mildos šventę. Ji švęstina žieduotą ir saulėtą gegužės 13-ąją dieną.

Profesorė P. Dundulienė spėja, jog Mildos šventykla Vilniuje buvusi ant dabartinio Trijų kryžių kalno, o Kaune stovėjusios dvi Mildos šventyklos. Pasak istoriko T. Narbuto, Mildai turėjęs būti skirtas balandžio mėnuo, o Vilniaus Antakalnyje esą stovėjusi jos šventykla.

Deivės Mildos šventės pagrindinis simbolis – rombas. Jame susieina abu, vyriškas ir moteriškas, simbolių pradai. Rombą galima apauginti visokiausiais kitais ženklais, brūkšniais, linijomis – čia nėra jokių apribojimų, visa esmė glūdi pačių kuriančių viduje, jų išmonėje. Užkuriamas aukuras, einami apeiginiai ratai, mušami būgnai, skamba kanklės, aukojama deivei Mildai ir kitiems dievams.

romuva.org.uk

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (1)

 

  1. Vilmantas Rutkauskas sako:

    Kaip gražu :) Vilkaviškio Romuva ir Kauno Romuva taip pat 13 d. 14:00 valandą ant Altoniškių piliakalnio švias Mildos šventę.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.