0

ČIURLIONIS KITAIP RIETAVO DVARO SODYBOJE

gegužės 14, 2012 Kultūra, Renginiai

Ateinantį antradienį, Tarptautinės šeimų dienos proga, gegužės 15 d. 18 val. M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas Rietavo dvaro sodyboje, Oginskių kultūros istorijos muziejuje organizuoja programos „Čiurlionis kitaiP“ (M.K. Čiurlionio kūrinių citatos džiazo ritmu).

Programą, kurioje M.K.Čiurlionio kūrinių citatos ataidi džiazo ritmu, Druskininkų džiazo kolektyvas jau yra pristatę Druskininkuose, Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir Zyplių dvaro sodyboje Šakių rajone…o dabar šią programą bus galima išgirsti ir Rietave.

Druskininkiečių sumanymas – gana drąsus ir rizikingas. Kur gi matyta – ne fortepijonu, ne orkestro ar choro, o džiazo grupės atliekama M.K.Čiurlionio muzika! Bet atrodo, kad publika vis lieka sužavėta. „Tai buvo tikrų profesionalų muzikavimas. Ypač smagu, kad jie kompozitoriaus kraštiečiai, neabejingi tam, ką groja“, – pasipylė atsiliepimai po pirmųjų koncertų. Ypač tai akcentavo Kaune, Teatro klube klausę šios programos.

Projekto „Čiurlionis kitaiP“ idėja kilo rengiant druskininkiečio muzikanto L.Bankausko autorinį koncertą pernai pavasarį. Repeticijos vyko kurorto M.K.Čiurlionio memorialinio muziejaus patalpose, ir kaip „duoklę“ tiems namams buvo nuspręsta atlikti vieną M.K.Čiurlionio miniatiūrą – preliudą F-moll. Rengėjų manymu ir pagal žiūrovų reakciją bei autoritetingų svečių vertinimus premjera pavyko. Tad muzikantai nutarė sudaryti ir parengti valandos trukmės M.K.Čiurlionio miniatiūrų programą „KitaiP“ – t.y. kompozitoriaus temas groti džiazo stiliumi, jas praplečiant improvizacijomis. Pasak atlikėjų, M.K.Čiurlionio preliudų ir styginių kvarteto temos, jų citatos yra palankios plėtoti improvizuojant.

Koncerto programoje – septynių M.K.Čiurlionio preliudų aranžuotės, tarp jų – ir iš Druskininkų kūrybos periodo, styginių kvarteto temų ir ekspromto citatos aranžuotės. Iš viso – devynios pjesės.

O štai ką mano prof. Giedriaus Kuprevičiaus apie druskininkiečių improvizacijas: „M.K.Čiurlionis yra universalus ir įkvepiantis netikėtiems sprendimams kūrėjas. Todėl visai nenustebau, kai išgirdau jaunus džiazo muzikantus interpretuojant žinomus M.K.Čiurlionio motyvus. Išgirdome jautrias improvizacijas, kurios mano klausai galėtų būti drąsesnės ir įvairesnės ritmų ar tempų atžvilgiais, tačiau ir tai, kaip ansamblis skamba dabar – verta dėmesio ir padrąsinimo. Tikiuosi, kad kils ne tik gebėjimai tvirčiau valdyti improvizacijų formą, bet ir meistrystė, be kurios ateityje gali būti labai keblu atskleisti itin gilų ir įvairų M.K.Čiurlionio muzikos pasaulio turinį. Šiandien sakau – gražu, ryt, tikiuosi, sakysiu – puiku.“

Be to, Druskininkų džiazo muzikantai Linas Bankauskas (aranžuotojas ir gitaristas), Tomas Čiukauskas (tenorinis saksofonas), Ričardas Meškerys (bosinė gitara), Valdas Meškerys (mušamieji), Briuselio karališkosios konservatorijos bakalauras Lukas Zinkevičius (gitara) šiuo koncertu ir tokiu būdu sutiko prisidėti pažymint Tarptautinę šeimos dieną. Įėjimas į renginį, – nemokamas.

M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.