1

Susipažinkime. Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas „Sūduvos tauras“

birželio 2, 2012 KARYBA

Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubas „Sūduvos tauras“ ragina visuomenę atsigręžti į praeitį. Klubo prezidentas Darius Požaitis pasiryžęs Šakiuose aktyvinti jaunąją kartą atsigręžti į dvasinius žmonių poreikius. To pasiekti padės klubo veikla, orientuota į didingos Sūduvių genties istorijos išsamesnę pažintį.

Nuotr. Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“ prezidentas Darius Požaitis.

Naujas klubas rajone

Nuo rugsėjo mėnesio rajone oficialią Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubo veiklą pradėjo klubas „Sūduvos tauras“. Jam vadovauja jo įkūrėjas, istorijos entuziastas, klubo prezidentas Darius Požaitis. Jis tikino, kad ši organizacija vienys istorijos mėgėjus. Klubo vykdoma veikla bus orientuota į vienos didžiausių Vakarų baltų – Sūduvių genties istorijos atkūrimą ir to laikmečio dvasios pajautimą. „Sūduvių gentis buvo didinga ir tauri. Turime didžiuotis vien žodžiu – Sūduva“,- sakė D. Požaitis.

Kristaus amžių peržengusį D. Požaitį įkurti tokį klubą Šakiuose paskatino jo vidinis mąstymas apie nūdienos gyvenimo realijas. Vyriškis įsitikinęs, jog per 20 Lietuvos Nepriklausomybės metų žmonės padarė kur kas daugiau blogio, nei buvo padaryta per 50 okupacijos metų. „Tai tokie dalykai, kaip vertybių praradimas, savo šaknų užmiršimas. Noriu pasakyti, jog pats jaučiuosi prisidėjęs prie jaunosios kartos susvetimėjimo. Ją šiandien matau kaip nebepažįstančią savo kaimynų, nenorinčią pažinti savo praeities. Visuomenė – sumaterialėjusi“,- sakė D. Požaitis. Jis, vardydamas savo argumentus apie šiandieninę visuomenę, sakė netikintis, jog šiuo laikmečiu galėtų įvykti tokia akcija, kaip Baltijos kelias.  Taigi klubo vadovui aktualu sudominti jaunąją kartą, kuri dar nespėjo „pabėgti“ į užsienį. Klubo veiklos vizijoje numatyta, iš arčiau supažindinti žmones, susidomėjusius klubo veikla, su Sūduvių genties laikmečio gyvenimu.

Nuotr. Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“

Atras tai, kas prarasta

Lapkričio 26 dieną rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimui Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubui „Sūduvos tauras“ penkeriems metams išnuomoti patalpas, esančias Šakiuose, E. Steponaičio 10. O patalpos, anot D. Požaičio, klubui labai reikalingos. Jos būtinos numatytai klubo veiklai vystyti ir autentiškiems daiktams laikyti. Pasak D. Požaičio, autentiški klubui reikalingi daiktai būtini organizacijos solidumui. Jais galės pasinaudoti visi klubo nariai. Laikui bėgant, klubas planuoja įsigyti ir daugiau autentiškų daiktų, kurie bus naudojami supažindinimui su Sūduvių genties laikmečio istorija.

„Istorinėje praeityje yra ne tik gražūs ar negražūs dalykai. Pirmiausiai, tai yra bendruomenė, kuri senovėje nuolat laikėsi išvien. Žmonės vertino vienas kitą. Klubo veiklos tikslas – atrasti tai, kas prarasta“,- sakė D. Požaitis. Bus stengiamasi iš naujo pajusti tokias moraline vertybes, kaip narsa, stiprybė. Vyriškis neslėpė apmaudo, kad šiandien visuomenė tapo vergais.  Darbo ir šio laikmečio vergais. Tad šis klubas kuriamas tam, kad žmonės, susidomėję jo veikla, galėtų stabtelėti, atsigręžti į praeitį ir galbūt iš naujo atrasti tai, kas jau prarasta.

Nori bendradarbiauti

Klubo „Sūduvos tauras“ prezidentas ir jo nariai sieks glaudesnio bendradarbiavimo su bendruomenėmis. „Visada būsime linkę bendradarbiauti. Stengsimės prisidėti prie įvairiausių  tvarkymų, prie archeologinio paveldo išsaugojimo“,- sakė D. Požaitis. Jis patikino, kad mūsų krašte gausu piliakalnių. Jų rajone – net 20. Anot jo, piliakalnius būtina prikelti naujam gyvenimui.  Be to klubas planuoja organizuoti įvairias iškylas, keliones. Kviečiame žmones nebijoti pasidomėti jų inicijuojama veikla. Klubo prezidentas D. Požaitis viliasi gerai sutarti su vietos valdžia bei sėkmingai veikti. O jaunimą ir pagyvenusius žmones kviečia nebijoti ir, jei turi noro, pasidomėti jų vykdoma veikla. Klubo prezidentas planuoja apie klubo veiklą plačiau supažindinti rajono mokyklų moksleivius.

„Pabandysime padaryti pristatymą mokyklose. Manau, kad šiandien jaunimui aktualu užimtumas, istorijos mokymasis ne iš vadovėlių, o užčiuopiant“,- sakė D. Požaitis. Tokio pobūdžio klubų veikla Lietuvoje vystoma jau 10 metų.

Nuotr. Senovės baltų atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“ prezidentas Darius Požaitis.

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (1)

 

  1. Tomas sako:

    Senas, bet geras pristatymas!

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.