0

RASOS ŠVENTĖ ANT LUBINŲ KALNO

birželio 22, 2012 Šventės, tradicijos ir papročiai

2012 m. birželio 23-24 d. lietuviškų senųjų papročių gerbėjus kviečiame į Rasos šventėje, kartu  išgyventi didįjį vasaros šviesos ir gamtos virsmą,  ant Lubinų kalno, netoli Vijurkų (Gardelių) kaimo, kairiajame Dubysos upės krante, Kurtuvėnų regioniniame parke.

Į šventę galima atvykti iš Šiaulių ar Kelmės autobusu vykstančiu senuoju plentu Bubiai – Kelmė, pro Pageluvį. Autobusai vyksta neveik kas 2 val. Išlipti Vijurkų (Gardelių) stotelėje. Pėsčiomis galima eiti nuo plento iki šventės vietos 2,5 km tiesiai pro Vijurkų (Gardelių) mokyklą (mėlyna punktyru linija). Kaip nuvykti į šventės vietą žiūrėti schemoje ir nuorodoje „Kaip surasti šventės vietą“.

Foto Editos Šiaulytės. Rasos ant Lubinų kalno

Jei važiuosite automobiliu reikia važiuoti (mėlyna linija) pro Vijurkų (Gardelių) kaimą iki Deivių kaimo ir nepervažiavus Šventupio sukti kairėn. Važiuoti palei Dubysą apie kilometrą iki posūkio dešinėje.  Privažiavimas per Dubysos upę sudėtingas, todėl siūlome automobilius palikti prie tilto. Galima atsargiai pervažiavus pirmą lieptą važiuoti arčiau šventės vietos, bet antras tiltas sugriuvęs ir nepervažiuojamas. Teks palikus automobilius pievoje paeiti su daiktais 350 m iki šventės vietos.

Su savimi atsivežti: palapinę, miegmaišį, darbinius rūbus talkai, šventinius rūbus (pageidautina tautinius ar istorinius), praeitų metų sausus vainikus ir kupoles, maisto ir gėrimų pavalgyti bei bendram šventiniam stalui, vyrai – deglų (arba medžiagų deglams daryti), merginos – tvirtų siūlų vainikėliams ir vainikams pinti, lietpaltį, indus maistui, rankšluostį maudynėms upėje, muzikos instrumentus. Jei turite galimybių atsivežkite į talką dalgį, grėblį, kirvį, krūmapjovę ar motopjūklą. Prieš atvykstant pasiskaitykite apie Rasos šventę, pasimokykite dainų.

Šventėje draudžiama vartoti bet kokius svaigalus ir kvaišalus!

Pasiruošimas šventei – talka prasideda birželio 23 d. 12 val. Pasiruošimas yra neatsiejama šventės dalis. Pajėgos labai reikalingos paruošiant šventės vietą: laužo sukrovimas, stebulių iškėlimas, vainikų papuošimams darymas, deglai, vartai, ratų paruošimas, šienavimas, grėbimas ir kt. Kaip pasiruošime šventei, taip ir švęsime.

Šventės eiga:

Pradžia birželio 23 d. 12 val. Talka. Pasiruošimas šventei. Maudynės. Saulės palydėjimas. Aukuro užkūrimas. Kupoliavimas. Laužo uždegimas. Praeitos Rasos šventės vainikų ir kupolių deginimas (atsivežkite, kas turite išsaugoję). Suneštinės vaišės. Šokiai. Dainos. Ratų ridenimas. Vainikėlių mėtymas ant Kupolės medžio. Paparčio žiedo ieškojimas. Vainikėlių plukdymas. Laukų lankymas. Saulės pasitikimas. Prausimasis rasa.

Birželio 24 d. 11 val. žygis po Kurtuvėnų regioninio parko Vijurkų geomorfologinį draustinį

Daugiau informacijos. tel. 868612612.

Iki susitikimo šventėje.

http://www.aukuras.lt/lt/images/rasos%20vieta%207.jpg

Kaip surasti šventės vietą: www.maps.lt

aukuras.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.