0

REKOMENDACIJOS DĖL „TAUTIŠKOS GIESMĖS“ GIEDOJIMO ĮAMŽINIMO

liepos 2, 2012 NAUJIENOS

„Tautišką giesmę“ giedame 2012 m. liepos 6 d., 21 val. vietos laiku (nesvarbu, kurioje šalyje esate).

VIETA:

Rekomenduojame burtis giedoti „Tautišką giesmę“ reprezentacinėje/simbolinėje miesto vietoje, ypatingai jei himną giedate užsienio šalyje. Pageidautina, kad būtų giedama lauke.

ĮSIAMŽINIMAS:

Įamžinkite giedojimo akimirkas, nufilmuokite ir įkelkite vaizdo įrašą: http://ikelk.tautiskagiesme.lt/

Prašome atsiųsti nufilmuotą (jei yra galimybių ir sumontuotą) medžiagą mums, kurioje turėtų atsispindėti tai, kaip Jūsų miestas ar bendruomenė prisijungė prie „Tautiškos giesmės“ skambėjimo aplink pasaulį.

Labai lauktume tokios medžiagos iš Jūsų:

1) Visas sudainuotas himnas (video).

Jūsų sugiedota „Tautiška giesmė“ nuo pradžios iki pabaigos. Atsiųskite ją iš karto tik sugiedoję (liepos 6 d.) arba kiek įmanoma skubiau (pageidaujama – ne vėliau kaip liepos 7 d. 11 val. Lietuvos laiku). Nuo Jūsų operatyvumo priklauso, kaip skubiai vaizdus gausime ir galėsime jais pasidalinti su žiniasklaida ir pasauliu.

Lietuvos himną sugiedokite taip, kaip Jūs įsivaizduojate, t.y. Jūsų pasirinktoje vietoje, galite specialiai pasipuošti, kad atrodytume išskirtinai ir šventiškai. Tai paliekame Jūsų iniciatyvai ir išradingumui. Svarbiausia, kad matytume, ką Jums reiškia „Tautiška giesmė“ ir Lietuva.

2) Pasiruošimas himno giedojimui ir džiaugsmo akimirkos sugiedojus himną.

Tai gali būti trumpi interviu (ką jums reiškia dalyvauti šiame įvykyje), bendri vaizdai kaip repetuojate, kaip džiaugiatės sudalyvavę.

Būtų gerai, kad visos medžiagos trukmė (su himnu)  būtų neilgesnė nei 10 min.

3) Nuotraukos iš giedojimo. Labai lauktume ir kelių (maksimum 10) autentiškų nuotraukų iš įvykio vietos. Įmanomai aukštos rezoliucijos nuotraukas kelkite ten pat, kur ir video: http://ikelk.tautiskagiesme.lt/ .

Kad žinotume, kuri nuotrauką ką vaizduoja, nuotraukas pavadinkite tokia pat sistema, kaip ir video failus: šalis_miestas_kitas atpažinimo kodas, pvz., „Argentina_Berisas_draugija Nemunas“; „Lietuva_Vilnius_Jonaiciu seima“ ir pan.

Jeigu turite galimybę, pasikvieskite į pagalbą profesionalų operatorių, kuris palengvins Jūsų darbą ir tiek Jūs, tiek mes būsime tikri dėl nufilmuoto vaizdo kokybės. Nesant tokių galimybių, filmuokite taip, kaip galite.

Prašymas operatoriui: siunčiamos medžiagos video formatas: visa atsiųsta medžiaga turi būti nekompresuota ir pateikta AVI, DV, PAL 720×576 formatu. Jei tokios medžiagos negalite atsiųsti, lauksime tokios, kokią filmuoja Jūsų turima kamera.  Geriau filmuoti nuo stovo ir su papildoma šviesa.

GARSAS: profesionalus.

VIDEO FAILO PAVADINIMAS: kad galėtume lengviau susigaudyti, prašytume jį prieš perduodant mums pavadinti atitinkamai: Šalis_miestas_kitas atpažinimo kodas, pvz., „Argentina_Berisas_draugija Nemunas“; „Lietuva_Vilnius_Jonaiciu seima“ ir pan.

KUR SIŲSTI video ir nuotraukas: http://ikelk.tautiskagiesme.lt/

Prašome Jus būti iniciatyviais, organizuoti savo bendruomenės narius prisidėti prie įvykio ir pasidalinti vaizdais ir nuotraukomis.

PAVYZDYS

Čia galite pažiūrėti, koks vaizdo klipas iš jūsų atsiųstų vaizdų buvo sukurtas 2009-aisiais:

http://www.youtube.com/watch?v=zQa4E0XL5vY

KONTAKTAI

Jei turite kokių klausimų ar pasiūlymų dėl „Tautiškos giesmės“ giedojimo prašome kreiptis į:

Karoliną Ostašenkovaitę, tautiskagiesme@gmail.com, +370 5 240 0460

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.