0

Rastas antrasis, 2012 12 22 pasibaigsiantis senovės majų kalendorius

liepos 3, 2012 Archeologija, Laikas, Neįprasti reiškiniai ir įvykiai

Archeologai  Gvatemaloje aptiko antrą akmenyje išraižytą senovės majų kalendorių, kuris baigiasi šių metų gruodžio 21 dieną, pranešė „Dailymail.co.uk“. Tai jau antrasis aptiktas senovės majų kalendorius, kuriame „laiko pabaiga“ sutampa su šia 2012 12 22 data, sąmokslo teorijų gerbėjų laikoma „pasaulio pabaigos“ diena.

Meksikoje aptikto senovės majų kalendoriaus fragmentas. „Wikipedia“ nuotr.

Akmenyje išraižytą maždaug 1 300 metų senumo kalendorių archeologai aptiko kasinėdami La Koronos vietovę Gvatemaloje. Mokslininkai mano, kad hieroglifais išmargintos akmeninės plokštės, vienoje kurių išraižytas ir senovės majų kalendorius, kuriame šių metų gruodžio 21 diena atitinka Didžiojo majų kalendoriaus, sudarančio 5125 metų ciklą, pabaigą, buvo akmentašių pagamintas 696 mūsų eros metais.

Manoma, kad tuo metu į šias vietas buvo atvykęs senovės majų karalius Yuknoomas Yich’aakas K’ahk’as. Tai įvyko tepraėjus keliems mėnesiams po karaliaus patirto svarbaus karinio pralaimėjimo. Sprendžiant iš įrašų akmens plokštėse, karaliui mūšyje pavyko likti gyvam ir jis netrukus ėmė lankyti ir telkti naujai kovai savo sąjungininkus.

Skelbiama, kad didžioji akmenyse išraižytų įrašų dalis pasakoja apie maždaug 200 metų laikotarpį apimančius politinius senovės majų valstybės įvykius. Archeologų teigimu, majų kalendoriaus fragmentu buvo pasinaudota siekiant sutvirtinti politinio tęstinumo ir stabilumo įspūdį. Istorikai atmeta prielaidas, neva rastuose senovės majų kalendoriuose buvo perspėjama apie ateityje pasaulį ištiksiančią apokalipsę.

Ankstesnysis akmenyje išraižytas senovės majų kalendorius buvo aptiktas 1986 m. Meksikoje vykdant kasinėjimus šalia La Mojaros vietovės.

balsas.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.