3

LTJS vasaros stovykla „Mūsų šaknys – baltai“

liepos 25, 2012 Stovyklos

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga bei Lietuvos ir Latvijos forumas, skatindama glaudesnį dviejų kaimyninių giminiškų tautų bendradarbiavimą, š. m. liepos mėn. 25-29 dienomis rengia jau tradicija tapusią vasaros stovyklą Dieveniškėse – „Mūsų šaknys – baltai 2012”. Praėjusiais metais, kone tarptautiniu mastu išgarsėjusi stovykla, jaunam žmogui siūlo pasinerti į neišsemiamus tautiškumo ir etninės kultūros klodus, linksmai praleisti laiką tarp bendraminčių, įgyti įgūdžių ir žinių.

LTJS stovykla „Mūsų šaknys – baltai“ 2011. Foto Vaiva Strikaitytė.

Stovyklos organizatorių tikslas yra suburti Lietuvos bei Latvijos jaunimą, jį supažindinti su savo šaknimis – baltiškąja kultūra, istorija, papročiais bei apeigomis, pramokti kalbų, atrasti skirtumus bei panašumus siekiant skatinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą. Stovykloje įgytos žinios ir patirtis paskatins jaunimą plėtoti bendradarbiavimo idėją, domėtis ir puoselėti baltų kultūrą, taip pat suprasti protėvių istorinio ir kultūrinio palikimo svarbą.

Stovykloje bus gilinamos lietuvių ir latvių kalbų žinios, klausoma paskaitų, diskutuojama aktualiomis istorijos, etnokultūros temomis, vyks susitikimai su įdomiais žmonėmis, bus mokoma šaudyti lankais, gaminti žalvarinius papuošalus bei keramikos meno.

Plačiau apie stovyklą čia

patriotai.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (3)

 

 1. Sathish sako:

  Donatas Gegužė 2 d, 2010Pritariu, tikrai yra daug teoiss. Gyvenau Anglijoj virš 5 metų, ir jau ne kaip užsienietis ar europietis, o kaip vietinis gyventojas. Nebuvo nei kalbos barjero, nei kultūros supratimo barjero. Patys anglai gan atvirai, gal net su juoku šiek tiek diskutuoja klausimus kas liečia ES ir NATA. Ne kartą teko paklausti jų, ką jie mano kaip jų šalis reaguotų į pvz. staigia Rusijos agresiją prieš Lietuvą, atsakimas buvo labai paprastas aišku, kad D.B. net piršto nepajudintu. Nes tai tik politika, o anglai garsėja savo dviveidyste kaip žiūrima ir sakoma vieni dalykai, o iš tikro galvoje sukasi visai kitokios mintys. Aišku nenuostabu, nes jų valstybė labai suvaržyta, daug užsieniečių, didelis kultūrinis nesuderinamumas, kartais vyrauja neapykanta, rasizmas, kurių pasekoje valstybė pradeda kištis į žmonių gyvenimus, labai suvaržydama juos. Ar nekeista, kad Anglijoj dėl didelio kiekio musulmonų, valdžia kaip vaikų daržely turėjo uždrausti pvz aerouostų darbuotojams nešioti tiek musulmoniška simboliką, tiek ir katalikišką. Tai reiškia norėdami įteisinti lygybę, jie turėjo nutautinti save. Manau, kad Anglija dėl resursų stygiaus, dar strategiškai nežino prie ko prilipti ES ar JAV. Visą laiką jie laikėsi su JAV, bet manau mato, kad ateityje būti tarp EU yra labai naudinga. Patikėkite nieks nesiruožtų investuoti tokiu pinigų į ES narystę tik dėl idėjos. Yra kažkoks strateginis ilgalaikis siekis, kurį narystės pinigai turi pateisinti. O dėl pirmų įspūdžių tai pasakyčiau tiek, pradžioje Anglija atrodė kaip kažkokių bestuburių, bekultūriu , degradavusių žmonių kraštas (Čia daugiau turiu omeny Pietų anglija Londonas, southamton’as, etc.). Tik užsieniečiai palaikė šalies įvaizdį. Šis požiūris tikrai nepasikeitė, kaip tik pagyvenęs ilgiau supratau, kad visgi ne veltui buvo statomas Babelio bokštas. Nepamirškit anglai save laiko ypatingais europiečiu atžvilgiu, taip jie sustiprina savo tapatybe. Tačiau tai yra gerai, nes tokiu būdu jie nustoja tobulėti ir neužtruks daug laiko kai jie pradės padus mums laižyt.

 2. x sako:

  gali ir 1 litu paremti. Nesakyk neįmanoma.
  Vis didesnė nauda bus, nei vardinti galimybes.
  „būčiau pinigingas, paremčiau…“

  ir bobutė, jei turėtų kiaušus, būtų dieduku…

 3. romukas sako:

  būčiau pinigingas, paremčiau šituos nuostabius Lietuvos vaikus. Tai mūsų ateitis, kurie dirba Lietuvai – beveik pogrindyje. Kažkokie lytiniai iškrypėliai iš valdžios gauna daugiau paramos, nei tautinis jaunimas. Sarmata Lietuvos valdžiai.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.