3

Ladakalnis

rugpjūčio 7, 2012 Kelionės po Lietuvą, žygiai

Jei keliausite pro Ignaliną, būtinai užsukite į legendomis apipintą Ladakalnį, taip pat garsėjantį nuostabiausiais vaizdais. Daugelis tvirtina, jog tai viena iš gražiausių vietų Lietuvoje. Nuo 175 metrus virš jūros lygio iškilusios kalvos atsiveria viena gražiausių panoramų Lietuvoje su vaizdu į septynis nuostabius ežerus bei juos aprėpusius miškus.

Rytinėje kalno papėdėje tyliai raibuliuoja Linkmenas ir Asėkas, pietinėje – Alksnas, Alksnaitis o vakarinėje tyvuliuoja didžiulis Ūkojas ir Pakasas. Į parko Šiaurę prasideda geomorfologinis draustinis ir slepiasi Almajas. Vaizdai neapsakomi, aplinka nepaprasta!


Senoliai pasakoja, kad ant šio kalno senovėje buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – didžiajai Motinai, lietaus davėjai, viso pasaulio gimdytojai ir tarpininkei tarp žemės ir dangaus.  Manoma, kad seniau tai buvęs Lados kalnas. Todėl dar ir dabar tarp žmonių gyva tradicija į Ladakalnio viršūnę užnešti po akmenį ir palikti jį prie čia augančio ąžuolo. Tuomet esą išsipildo visi slapti norai. Kiti mano, kad kuo didesnį akmenį užneši, tuo daugiau nuodėmių deivė Lada atleis.


Ladakalnį juosiantys ežerai gausiai apipinti legendomis ir padavimais. Viena Alksno ežero įlanka vadinama Mergakumpiu. Pasakojama, kad gretimo kaimo merginos gelbėdamosis nuo Napaleono karių, plaukė per ežerą nuskendo šioje įlankoje. O Linkmeno ežere gyveno žaltys Linkmenas, kuriam čia buvo pastatyta didelė šventykla.


Vasaros sezonu Ladakalnis gausiai lankomas turistų. Šalia Ladakalnio įrengta poilsiavietė su prieplauka, kur galima sustoti pailsėti ir pasigėrėti supančia gamta. Pats Ladakalnis neseniai rekonstruotas: iškirsti medžiai, įrengta apžvalgos aikštelė, sustatyti informaciniai stendai apie lankytinas Aukštaitijos parko vietas. Aplink kalną nutiestas pėsčiųjų takas.


Ladakalnis laikomas geomorfologiniu gamtos paminklu ir yra saugomas valstybės.


Ladakalnį, dar kitaip retkarčiais vadinamą Ledakalniu, rasite Ignalinos rajone, iškilusį tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime.

mytrips.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (3)

 

  1. Regina Abukauskienė sako:

    Parašiau, išleidau mitologinę poemą, kurioje miniu Ladakalnį – Deivės Lados gyvenamąją vietą.

  2. doremi sako:

    labai, labai gražu, dėkui

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.