0

Lietuvos 18-mečių krepšininkų sidabras

rugpjūčio 20, 2012 Sportas

Aurimas Tamulionis//
Dario Šaričius ir prabėgus dvejiems metams išliko Lietuvos rinktinės duobkasiu. 18-metis Kroatijos krepšinio vunderkindas Europos jaunių (iki 18 metų) finale pelnė net 39 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir sugriovė auksinius iki tol nė karto nepralaimėjusių šeimininkų planus – lietuviai finalą pralaimėjo 76:88 (15:22, 18:14, 20:22, 23:30).

A.Pliadžio nuotr./Lietuvos krepšininkai iškovojo sidabrą

Kerštas nepavyko. Prieš dvejus metus – tuomet dar 16-mečių Europos čempionato finale – tas pats D.Šaričius pelnė 30 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, o lietuviai kroatams neprilygo 52:80.

Pažangą mūsiškiai padarė, tačiau iki aukso medalių pritrūko. Kelyje į finalą tik pergales skynę mūsiškiai suklupo lemiamame mače, tačiau „Siemens“ arenoje susirinkusių žiūrovų audringai buvo pasveikinti ir su sidabro apdovanojimais.

Vos minutę – trečiajame kėlinyje (40:38) – pirmavusiems šeimininkams koją pakišo ne tik neveiksminga gynyba prieš D.Šaričių, bet ir apmaudžios klaidos, po kurių kroatai pelnė daug lengvų taškų.

„D.Šaričius mus nužudė. Šiuo metu mes neturime tokio žaidėjo, kuris galėtų jį sustabdyti vienas prieš vieną, – po pralaimėjo finalo kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Arūnas Visockas. – Tačiau sidabras, manau, yra geras rezultatas.“

Lietuva: Marius Grigonis 17 (9 išp. praž.), Justas Tamulis ir Jokūbas Gintvainis – po 15, Lukas Lekavičius 9, Simas Raupys 8, Augustinas Jankaitis 7 (6 atk. kam.), Rokas Gustys (6 atk. kam.), Denisas Krestininas, Mantvydas Staselis ir Tomas Galeckas – po 0 (Tautvydas Jodelis ir Benas Griciūnas nežaidė).

Kroatija: Dario Šaričius 39 (15/24 metimai, 11 atk. kam.), Tomislavas Gabričius 14, Jakovas Mustapičius 11, Mislavas Brzoja (7 atk. kam.) ir Dominikas Mavra (3/15 metimai) po 10.