1

Uraganas Sandy smogė Atlantik Sičiui, eilėje – Niujorkas

spalio 30, 2012 Nelaimės, Orai, Pasaulio įvykiai

JAV rytų pakrantės kurortiniai miesteliai jau pajuto uragano Sandy jėgą. Pirmasis į stichijos gniaužtus pakliuvo Atlantik Sitis.

Tiesa, didžiuosius, tankiau apgyvendintus JAV miestus, taip pat ir Niujorką, uraganas užgrius tik antradienio rytą (JAV bus naktis), rašo portalas 15min.lt.

Audros sukeltos bangos jau užliejo rytų pakrantės pramogų sostine vadinamą Atlantik Sitį. Kai kuriose miesto gatvėse vandens lygis pakilo iki 1,5 metro.

Naujajame Džersyje į metro stotelę veržiasi potvynio vanduo.
Apsemta degalinė AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kylant vandens lygiui, užsidarė visi 12 kazino. Taip nutiko tik ketvirtą kartą per 34 metus.

Be elektros jau liko apie 54 tūkst. Long Ailendo (Niujorko valstija) ir daugiau nei 42 tūkst. Naujojo Džersio gyventojų. Vandenyno bangos prie Atlantik Sičio padidėjo iki 8 metrų, informuoja 15min.lt.

Didžiausiame JAV didmiestyje – Niujorke – jau nuo sekmadienio nedirba metro. Nevažiuoja ir antžeminis visuomeninis transportas. Atšaukti visi sporto ir pramoginiai renginiai.

Apsemtas tunelis Niujorke AFP/„Scanpix“ nuotr.

JAV prezidentas Barackas Obama kreipėsi į tautą. „Tai bus didelė ir galinga audra… Milijonai žmonių bus paveikti. Svarbiausia, ką aš šią akimirką turiu pasakyti žmonėms – prašau, klausykite, ką jūsų valstijos ir vietiniai pareigūnai sako. Jeigu jie sako jums evakuotis, jūs turite evakuotis“, – sakė prezidentas.

Pasak 15min.lt be elektros rytinėje pakrantėje liko milijonas gyventojų, namuose vanduo jau įkalino daugiau nei 400 žmonių. Baiminamasi, kad uraganas Sandy gali sukelti nepatogumų daugiau nei 50 mln. žmonių.

Taip pat uždarytos ir mokyklos, didžiosios parduotuvės, bankai, Niujorko birža.

kaunodiena.lt

VIDEO

Time Lapse of Hurricane Sandy hitting New York City October 29th 2012

Electrical Fire, Courtesy Hurricane Sandy

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (1)

 

  1. TZU sako:

    Lemputės tai šviečia. Gerai sutvarkytas ūkis.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.