1

Šiuolaikiška mokykla negarantuoja akademinės sėkmės

gruodžio 4, 2012 Mokslas, Psichologija, Švietimas, Vaikų ugdymas

Kalifornijos universiteto mokslininkai (JAV) nustatė, kad vaikų ir jaunimo akademinė sėkmė labiau priklauso nuo didesnio tėvų įsitraukimo, domėjimosi atžalos mokymusi nei nuo mokytojų pastangų ir mokyklos lygio.

Vaivos Vėbraitės lietuviška Hartford lituanistinė mokyklėlė. Čikaga

Tyrimas atskleidė, jog laikas, praleistas domintis ir padedant ruošti namų darbus, su malonumu lankantis mokyklos renginiuose, taip parodant vaikui, kad mokykla, mokymasis ir jis pats yra svarbūs, – ateityje su kaupu atsipirksianti investicija. Šios išvados buvo padarytos remiantis 10 000 mokinių, jų tėvų, mokytojų atsakymais. Buvo lyginama šeimos socialinio indėlio (pasitikėjimas tarp vaikų ir tėvų, atviras bendravimas, aktyvus tėvų įsitraukimas į vaiko akademinį gyvenimą) ir mokyklos socialinio indėlio (mokyklos gebėjimas sukurti pozityvią mokymosi aplinką, sudarant galimybes aktyviai popamokinei veiklai, mokytojų vertybės ir mokytojų gebėjimas patenkinti individualius mokinių poreikius) įtaka jaunuolio akademiniams pasiekimams. Rezultatai atskleidė, jog mokiniai, sulaukiantys daugiau palaikymo iš savo šeimos, tačiau besimokantys socialiai ne tokioje palankioje aplinkoje, pasiekia geresnių akademinių rezultatų nei mokiniai, kurie stokoja šeimos palaikymo, tačiau mokosi socialiai labiau palaikančioje mokykloje. Vadinasi, santaupos, skirtos prestižinei mokyklai, nėra sėkmingiausia investicija į geresnę vaikų ateitį. Regis, kad nuoširdžiai mylėti ir skirti pakankamai dėmesio savo vaikams yra kur kas svarbiau nei uždirbti dešimtis tūkstančių kiekvienos augančios atžalos studijoms.

M. J. Dufur, T. L. Parcel, K. P. Troutman, Does Capital at Home Matter More than Capital at School?: Social Capital Effects on Academic Achievement, Research in Social Stratification and Mobility, 2012; DOI:10.1016/j.rssm.2012.08.002.

Pagal asirpsichologija.lt

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (1)

 

  1. Algis sako:

    Ir tik dabar mokslininkai tai pastebėjo, o čia ir taip seniai aišku, kad nuo tėvų daug kas pareina,o ne nuo mokytojų, čia ką viduramžiai modernieji tikri tundros tie šiuolaikiniai žmonės 😀

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.