0

Medžiagos, rastos vaisiuose ir daržovėse, teikia vilties išvengti silpnaprotystės

sausio 23, 2013 MEDICINA, Mokslas, Sveika gyvensena

Demencijų ekspertai teigia, kad grupė medžiagų, randamų daugumoje vaisių ir daržovių, taip pat arbatoje, kakavoje ir raudonajame vyne gali padėti apsaugoti smegenis nuo Alzhaimerio ligos.

 Dr. Robertas Viliamsas (Robert Williams) kalbėdamas Britų Farmakologijos draugijos vasaros susitikime Edinburge teigė, kad nors dar reikia daug tyrimų, gausėja įrodymų, kad tam tikri flavonoidai – medžiagos randamos augaluose bei augalinės kilmės maiste – gali turėti teigiamą poveikį žmonėms, kenčiantiems nuo Alzhaimerio ligos.

Anot daktaro Viliamso, biochemiko, dirbančio Kings Koledže Londone, pastaruoju metu epidemiologinės studijos teikia intriguojančių duomenų apie tai, kad flavonoidų turinčių daržovių, vaisių sulčių bei raudonojo vyno vartojimas atitolina ligos pradžią. Nors šių tyrimų duomenys nėra tokie svarūs kaip griežtai kontroliuojamų klinikinių studijų, jie paskatino nemažai tyrėjų grupių toliau išsamiau tyrinėti flavonoidų biologiją.

Dr. Viliamsas teigia, kad kokybiškų tyrimų stoką lėmė tai, jog šiai sričiai trūko svarių mokslinių įrodymų. Tyrimams taip pat nepadėjo iki šiol egzistavęs požiūris į šias medžiagas: buvo manoma, kad flavonoidai negali pasiekti smegenų arba yra suskaidomi per greitai, kad teiktų kokią nors naudą organizmui. Skeptiškas požiūris į šias medžiagas išlieka ir toliau, nes flavonoidai yra žinomi kaip antioksidantai, bet klinikiniai tyrimai su kitais antioksidantais, tokiais kai vitaminas E, iki šiol neparodė jokio teigiamo poveikio demencijos simptomams ar eigai.

Tačiau atsiranda nauja nuomonė, kad flavonoidai neveikia kaip įprasti antioksidantai, bet veikia per kitus mechanizmus. Kelios naujos studijos neseniai parodė, kad žaliosios arbatos ar vynuogių flavonoidai mažina smegenų pakitimus bei kai kuriais atvejais pagerina mąstymą. Daktaras Viliamsas ir kolegos tyrinėja flavonoidą epicatechiną, kurio gausu įvairiame augalinės kilmės maiste, taip pat ir kakavoje.

„Mes atradome, kad epicatechinas apsaugo smegenų ląsteles nuo žalos, bet per procesus, nesusijusius su antioksidanto veikimu. Taip pat mūsų tyrimai parodė, kad jis taip pat gali mažinti kai kuriuos smegenų pakitimus, susijusius su Alzhaimerio liga. Tai yra įdomu, todėl, kad epicatechinas ir jo suskaidyti produktai žmoguas kraujyje aptinkami net ir po keletos valandų po šių produktų vartojimo. Tai rodo, jog epichetinas gali būti vienas iš nedaugelio flavonoidų, galintis pasiekti smegenis, ir todėl gali turėti poveikį žmogaus organizmui,“ – teigia dr. Viliamsas.

„Nors mūsų atradimas patvirtina bendrą idėja, kad flavonoidų vartojimas gali paveikti demecijos vystymąsi ir eigą, kol kas neužtenka duomenų tam,kad galėtume pateikti kokių nors mitybos rekomendacijų. Šiuo metu svarbiausiai surasti atskirus flavonoidus ar jų grupes, kurie turėtų didžiausią teigiamą poveikį, apibrėžti jų veikimo mechanizmus ir optimaliausią reikalingą jų kiekį prieš pradedant klinikinius jų efektyvumo demencijos atveju tyrimus.“

mokslo naujienos

Flavonoidų yra vaisiuose ir daržovėse, didelis jų kiekis randamas arbatoje ir vyne. Ypač turtingi flavonoidų yra citrusiniai vaisiai ir uogos. Viena svarbiausių flavonoidų funkcijų – apsaugoti nuo oksidantų vandeningąsias ląstelių zonas bei organizmo skysčius, pvz., kraują.
Pasitelkdama išspausdintais duomenimis, GNLD sukūrė tokį flavonoidų ir su jais susijusių medžiagų produktą, kuris atitinka optimalią flavonoidų turinčių vaisių ir daržovių porciją iš burokėlių, šilauogių, spanguolių, šeivamedžio uogų, greipfrutų, vynuogių (raudonųjų ir juodųjų), žaliosios arbatos, lapinių kopūstų, citrinų, apelsinų ir aviečių.

„Flavonoid Complex” buvo sukurtas taip, kad kiekviena jo tabletė atitiktų optimalią šių vaisių porciją. Žaliavos buvo kruopščiai atrinktos, jog maisto papilde būtų visų flavonoidų šeimos narių

Antocianinai
Šių tamsiai raudonos spalvos dalelių galima rasti tamsiose vynuogėse, burokėliuose, raudonuosiuose svogūnuose ir uogose.

Katechinai
Tokie katechinai kaip epigalokatechinai, epikatechingalatas, epikatechinai ir epigalokatechingalatai yra pagrindiniai žaliojoje arbatoje esantys polifenoliai. Obuoliuose taip pat esame katechinų.

Elagino rūgštis
Jos yra uogose (ypač spanguolėse ir avietėse), riešutuose.

Flavonai.
Flavonuose yra apigenino ir luteolino, kurių yra citrusiniuose vaisiuose, raudonosiose vynuogėse ir žaliosiose pupelėse.

Flavanolai.
Flavanolų yra kopūstuose, špinatuose, svogūnuose, obuoliuose, juodojoje arbatoje.

Flavanonai.
Flavanonų galima rasti citrusiniuose vaisiuose: greipfrutuose, apelsinuose ir citrinose.

Vandenyje tirpūs antioksidantai. Tai platus medžiagų spektras. Maisto papilde yra natūralių flavonoidų – tokių, kokių yra natūraliuose vaisiuose ir daržovėse.

Natūralios medžiagos. Maisto papildas gaminamas iš natūralių ekstraktų ir koncentratų mišinio. Ekstraktai ir koncentratai turtingi flavonoidų, kurie gaunami iš spanguolių, kopūstų, žaliosios arbatos (be kofeino), raudonųjų burokėlių, raudonųjų ir tamsiųjų vynuogių, apelsinų, citrinų ir greipfrutų. Papildytas vitaminu C, kad būtų geresnis įsisavinimas.

Sudėtyje yra pačių svarbiausių flavonoidų. „Flavonoid Complex” buvo specialiai ištirtas, siekiant garantuoti ypatingų flavonoidų kiekį.

Tinkama norma. Kiekvienoje tabletėje yra ištisas vandenyje tirpių antioksidantų kiekis, atitinkantis optimalią flavonoidų turtingų vaisių ir daržovių porciją.


Baltųjų žynių bendruomenė žino šį produktą ir pataria vartoti šias papildomas maisto medžiagas ypač žiemos metu, šios medžiagos stiprina imunitetą. Dėl įsigijimo šio Flavanoidų produkto ir kitų sveikų maistinių medžiagų rašykite į baltugyvata@gmail.com, patarsime kur ir kaip įsigyti.  Taip pat rašykite savo receptus, sveikos gyvensenos patarimus ir patirtį, spausdinsime per baltai.lt tinklaraštį.

© 2013, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.