0

Sapnų valdymas kiekvienam

gegužės 14, 2014 MEDICINA, Mokslas

Sapnus gali valdyti kiekvienas – tereikia tinkamo dažnio elektros srovės.

Mokslininkai panaudojo silpną elektros srovę žmonių smegenų stimuliacijai, kuri leido tyrimo dalyviams sapnuoti sąmoningus sapnus. Manoma, kad ateityje panašiais metodais bus galima gydyti žmones nuo psichinių sutrikimų ir potrauminių košmarų, rašo medicalxpress.com.

dream-analysis

Mokslininkų komanda iš J.W.Goethes universiteto Vokietijoje, vadovaujama Ursulos Voss, naudojo transkranialinę kintamąją srovės simuliaciją, kad išsiaiškintų sąmoningo sapnavimo priežastis. Jų naudotas įrenginys yra sudarytas iš kelių dėžučių, kurios padedamos netoli žmogaus kaukolės ir siunčia labai žemo dažnio elektros srovę.

„Visų tyrime dalyvavusių žmonių pasakojimai buvo labai panašūs – dauguma pasakojo, kad savo kūną matė iš išorės, lyg jis būtų rodomas ekrane, – sakė U.Voss. – Be to, jie visi sapno metu žinojo, kad sapnuoja.“

Tyrimo dalyviai buvo tikrinami skirtingais dažniais – dviejų, šešių, 12, 25, 60 ir 100 hertzų. Efektas buvo pastebimas tik tarp 25 ir 40 hertzų dažnio simuliacijos. Tokia tiksli sąmoningo sapnavimo amplitudė nustatyta pirmą kartą. Pastebėta, kad kai tyrimo dalyviai buvo simuliuojami 25 hertzų dažnio srove, jie galėjo lengviau kontroliuoti sapną.

Manoma, jog mokslininkų įžvalgos galėtų būti pritaikytos atkuriant neveikiančius smegenų tinklus ir gydyti ligas kaip šizofrenija.

Tyrimas išspausdintas žurnale „Nature Neuroscience“.

.15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.