0

Egėjo jūroje sudužo lakūno Jurgio Kairio lėktuvas, pilotui pavyko išsigelbėti

rugsėjo 25, 2014 Įžymūs žmonės, Lietuviai užsienyje, Sportas

Audrius Ožalas //

Trečiadienį Egėjo jūroje sudužo žymaus Lietuvos lakūno Jurgio Kairio pilotuojamas lėktuvas. Lakūnas 15min.lt pasakojo, kad šiuo metu jaučiasi gerai, o išsigelbėti pavyko todėl, kad sutramdė baimės jausmą.

BFL nuotr. / Jurgis Kairys

BFL nuotr. / Jurgis Kairys

J.Kairys lėktuvu „SU-26“ skrido į Graikiją, kur turėjo dalyvauti varžybose, kurios Atėnuose vyks nuo šio penktadienio iki pirmadienio.

Priartėjus prie Graikijos sugedo lėktuvo variklis. Kaip 15min.lt pasakojo J.Kairys, praėjus maždaug pusvalandžiui nuo pakilimo iš Kavalos jis pajuto variklio disbalansą ir turėjo staigiai priimti sprendimą. „Jeigu būčiau bandęs nutūpti, lėktuvas būtų trenkęsis į vandenį, tad pasirinkau šokti parašiutu, – pasakojo J.Kairys. – Šokau parašiutu, o lėktuvas nuėjo į vandenį“. Leisdamasis į jūrą jis dar spėjo paskambinti telefonu draugams, tačiau šie neatsiliepė.

Nusileidęs į jūrą J.Kairys pamatė, kad iki artimiausių salų jam nuplaukti nepavyks – visos trys toje vietoje esančios salos buvo per toli, plaukimą sunkino ir drabužiai.

J.Kairys sako, kad jį išgelbėjo tai, jog vandenyje pastebėjo gana didelę, apie dviejų metrų ilgio lėktuvo detalę. „Priplaukiau prie jos ir prisirišau ją prie diržo. Gerai, kad ji buvo gana ryški, vizuali, lengvai pastebima“, – 15min.lt pasakojo J.Kairys.

Maždaug po valandos lakūno koją ėmė traukti mėšlungis. „Tačiau panikos nebuvo. Tokiose situacijose reikia kovoti, dirbti. Jeigu būčiau pasimetęs, visą kūną būtų sutraukę“, – pasakojo J.Kairys. Jis sakė mintyse jau ruošėsi scenarijui, kad gelbėtojai jo neras, ir pamažu plaukė vienos iš salų link. Ji sako neįsivaizduojantis, kiek laiko būtų užėmęs šis plaukimas – gal ir visą naktį.

Tačiau, laimei, tuo metu paieškas pradėjo gelbėtojų sraigtaspranis „Super Puma“. J.Kairys sako, kad du kartus sraigtaspranis praskrido jo nepastebėjęs, tad jis plūduriuodamas iškėlė lėktuvo detalę ir ėmė ja mojuoti. Galiausiai gelbėtojai jį pastebėjo ir ištraukė iš vandens. Iš viso jūroje J.Kairys išbuvo apie 2 valandas 40 minučių. „Dabar mes su gelbėtojais draugai“, – juokėsi lakūnas.

Jis sako, kad šiuo metu jo sveikata gera. „Esu sveikas, laimingas. Štai, atvažiuos žmona, pailsėsiu, nes šiaip vis nebūna laiko poilsiui“, – sakė gerai nusiteikęs lakūnas. Artimiausiu metu jis turėtų išskristi į Atėnus.

Paklaustas, ar tai buvo ekstremaliausia, ką teko patirti per visą gyvenimą, J.Kairys nebuvo linkęs daug pasakoti. „Visko buvo, gal geriau nepasakosiu, nes paskui sapnuosis jums“, – 15min.lt sakė jis. Apie šį patyrimą jis kalba kaip apie „savotišką atrakciją“. „Įsivaizduokite, jeigu iš kilometro aukščio krenti į jūrą pakabintas žemyn galva ir matai, kaip nukrenta tavo lėktuvas. Savotiškas jausmas“, – sakė jis.

Jurgis Kairys – lakūnas, aviacijos konstruktorius, akrobatinio skraidymo meistras, Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas, daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas, nugalėtojas, laimėjęs daugiausiai FAI Pasaulio Taurės (Grand Prix) varžybų. Jurgis Kairys yra pripažintas geriausiu akrobatinio skraidymo be apribojimų meistru pasaulyje 1996–2006 m. 1996 m. liepos 4 d. Valstybes Dienos proga J. Kairys pirmą kartą pasaulyje legaliai praskrido po Simono Daukanto tiltu – pėsčiųjų tiltu Kaune. Vilniuje 1997 m. liepos 6 d. Kairys praskrido po Baltuoju tiltu, o 1999 m. rugsėjo 18 d., pasitinkant 2000-uosius praskrido po visais Neries upės tiltais.

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.