0

Mįslė Monos Lizos akyse – skaičiai

sausio 4, 2015 Mokslas, Neįprasti reiškiniai ir įvykiai

Paprastai mįslę mokslininkai bando įminti žiūrėdami į Monos Lizos šypseną. Tačiau šįkart jie pažvelgė į jos akis ir atrado… skaičius ir raides.

Italijos nacionalinio kultūros paveldo komiteto nariai pamatė, kad smarkiai išdidinus Monos Lizos akis jos tamsiuose vyzdžiuose matyti nedidelės raidės ir skaitmenys. „Plika akimi šių simbolių įžvelgti neįmanoma, tačiau jie puikiai matomi per didinamąjį stiklą. Dešinėje akyje matyti raidės L ir V – jos gali simbolizuoti dailininko Leonardo da Vinci vardą, kairėje irgi matyti ženklų, tik jie ne tokie aiškūs. Tai gali būti raidės C ir E arba raidė B. Atminkite, kad paveikslui jau beveik 500 metų, taigi jis nebėra toks ryškus kaip ką tik nutapytas“, – sakė Kultūros paveldo komiteto vadovas Silvano Vincenti. Moters tarpuakyje taip pat galima įžvelgti skaičių 72 arba tai gali būti raidė L ir skaičius 2.

Tyrimą italai pradėjo tada, kai vienas komiteto narių antikvariate nusipirko suplėkusią knygą, kurios autorius rašė apie ženklus Monos Lizos akyse. „L.da Vinci rodė išskirtinį dėmesį „Monai Lizai“, mes žinome, kad paskutiniais savo gyvenimo metais šį paveikslą jis nešiodavosi su savimi. Taip pat žinoma, kad L.da Vinci buvo ezoterikas ir savo kūriniuose naudodavo simbolius. Kas ten žino, gal tai kokia meilės žinutė paveikslo objektui“, – sakė S.Vincenti.

L.da Vinci „Moną Lizą“ nutapė 1503-1507 metais. S.Vincenti siekia gauti leidimą ekshumuoti dailininko palaikus. Jis ir dar keli entuziastai nori ištirti genialaus kūrėjo kaukolę, atkurti jo veidą ir patvirtinti arba paneigti teoriją, kad paveiksle „Mona Liza“ nutapyta moteris iš tiesų yra dailininko autoportretas.

leonardo-mona-lisa

„Lietuvos žinios“

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.