0

Mistinis metalas orichalkumas iš Atlantidos

sausio 11, 2015 Istorija, istorinės žemės, Neįprasti reiškiniai ir įvykiai

Sudužusiame senoviniame laive atrastas mistinis metalas iš Atlantidos\\
Kai mistinė Atlantidos sala pranyko vandenyne, su ja dingo ir mistinis metalas orichalkumas (orichalcum). Šis metalas tuo metu pagal vertę buvo antras po aukso. Dabar mokslininkai sako atradę 39 blokus orichalkumo šeštajame amžiuje sudužusiame laive netoli Sicilijos krantų.

 Atlantidos žemėlapis

Šis 2, 6 tūkst. metų senumo laivas, greičiausiai kilęs iš Graikijos ar Mažosios Azijos, vežė metalą į Gelą pietų Sicilijoje, tačiau laivą ištiko audra ir jis nuskendo maždaug 300 metrų atstumu nuo uosto.

„Iki šiol nebuvo rasta nieko panašaus“, – sakė Sebastianas Tusas iš Sicilijos jūros biuro. – Mes apie orichalkumą žinojome iš senovinių tekstų ir kelių ornamentų.“

A team of divers recovered nearly 40 ingots off the sea floor near Siciliy, from a ship that was lost in the sixth century.

Narų komanda ištraukė beveik 40 luitų iš jūros dugno netoli Sicilijos, iš laivo, kuris buvo prarastas šeštajame amžiuje. ancient-code.com foto

 

Kaip rašė rašė Platonas savo dialoge „Kritijas“ („Critias“), metalas buvo kasamas tik Atlantidoje, kur jis buvo naudojamas padengti Poseidono šventyklos vartus.

Mokslininkai šiandien sutinka, kad orichalkumas yra žalvario tipo lydinys, kuris anksčiau buvo pagamintas reaguojant cinko rūdai, angliai ir metalui.

39 luitai Orichalchumo, tauriojo metalo iš legendinės Atlantidos.

39 luitai Orichalchumo, tauriojo metalo iš legendinės Atlantidos. ancient-code.com foto

Kai naujai atrasti luitai buvo analizuojami su rentgeno fluorescencija, metalas pasirodė esąs lydinys, kurio 75 – 80 proc. sudaro varis, 15 – 20 – cinkas, taip pat maža dalis švino, nikelio ir geležies.

S.Tuso komanda dabar dirba siekdama surasti visas laivo liekanas . Tai gali atskleisti daugiau informacijos apie antikos amatininkų darbus.

Atlantis orichalcum mine
Čukikamatos kasyklos „raudonojo aukso“ arba  „Orichalcumo“ šiandien didžiausia atvira vario kasykla Čilėje ir pasaulyje.


 mažas gabalėlis orichalcumo prieš pradėdant dirbti.
Taip atrodo poliruoto vario gabalėlis prieš užgrūdintant ir kaitinant su žibintuvėliu. Metalas nusidažo sodriai raudona spalva, esant 500º laipsnių temperatūrai.

Neapdorotas orichalkumo lydynys    metalas šildomas, kol nusidažo sodriai raudona spalva

Žemiau parodyta, kaip varis oksiduojamas ir gaunama aukso spalva


orichalcum

gold mask orichalcum tumbaga mask
Viršuje aukso kaukė iš tauriųjų metalų. muziejus, La Paz.
Apačioje kaukė ir apykaklė iš Orichalcumo

orichalcum twins

dvyniai buvo Atlantidos funkcinė reikšmė; aukščiau ir žemiau, iš orichalcumo (arba tumbaga, sebuanų kalba žalvaris) dvyniai.

tumbaga orichalcum twins

tumbaga    tumbaga
 orichalcumas (žalvaris)

tumbaga orichalcum
plaustas, pagamintas iš orichalcumo arba žalvario

tumbaga
paukštis iš orichalcumo

orichalcum
Kolumbijos  „žmogus-paukštis“, orichalcumas arba žalvaris

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.