0

Mirė Seimo narys Algirdas Vaclovas Patackas.(Atnaujinta)

balandžio 3, 2015 Amžina Atilsi, Įžymūs žmonės

Evelina Valiuškevičiūtė, Lina Bartkutė, Arūnas Karaliūnas\\

Penktadienį ryte po sunkios ligos mirė Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Algirdas Vaclovas Patackas. Jam buvo 71 metai. Politikas kurį laiką jautėsi blogai, buvo gydomas Kauno klinikose, ten jo gyvybė ir užgeso.

Algirdas Patackas kitos savaitės trečiadienį bus palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse.

Velionis bus pašarvotas Kauno įgulos karininkų ramovėje. Mirusiojo lankymas numatytas antradienį nuo 10 iki 20 valandos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Laidotuvių dieną 9 valandą Šv. Mišios įvyks Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, atsisveikinimas su A.Patacku – nuo 10 valandos, karstas bus išnešamas nuo 14 valandos.

 Foto: DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)


Foto: DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Seimo narys Valdas Vasiliauskas sakė matęs A.Patacką dar praėjusią savaitę vykusiame posėdyje. Politikas atrodė silpnas, atėjo pasiramsčiuodamas lazda.

A.V.Patacko bendražygis Jonas Varkala šią liūdną žinią sužinojo iš žiniasklaidos.

„Paskutinį kartą su A.Patacku bendravau kovo 23 dieną. Jis man paskambino ir pasveikino su gimtadieniu. Jaučiau iš jo kvėpavimo, kad jam yra sunku. Jis visada buvo kovotojas už gyvenimą ir nepalūžtantis vyras. Tas vyras, kuris neverkia ir niekuo nesiskundžia“, – prisimena J.Varkala.

Pasak J.Varkalos, pastaruoju metu jis jautėsi blogai. Ligonėje visą laiką buvo prižiūrimas gydytojų. Jis gaudavo nedarbingumą, pasigydydavo ir vėl grįždavo. Ligos procesas truko apie porą metų, kai jis buvo operuojamas.

Turėjo daug planų

Seimo narė Aurelija Stancikienė sakė, kad dauguma parlamentarų siūlė A.Patackui dėl rimtos ligos netęsti darbo, o laiką leisti su šeima ir artimaisiais. Politikė pripažino, kad A.Patacko mirtis nebuvo netikėta žinia.

Tačiau A.Patackas buvo neregėtos ištvermės. Parlamentaras dalyvavo posėdyje praėjusį antradienį.

„Jis ateidavo į posėdžius, buvo matyti, kad yra labai silpnas. Sėdėdavo apsigaubęs apklotu, per pertrauką nueidavo į kabinetą, pagulėdavo ir pailsėdavo ant minkštasuolio. Mes su kolegomis jam ne kartą atvirai siūlėme nebevaikščioti į posėdžius, o kad būtų su šeima.

Tačiau jis užsispyręs – eidavo iš paskutinių. Atsinešdavo šiltą apklotą, į Seimą vaikščiojo pasiremdamas lazdele. Po posėdžio į kabinetą palydėdavo padėjėjai. Jis pagulėdavo, atsigaudavo. Dirbo iki pat galo“, – pasakojo A.Stancikienė. Ji pripažino, kad pats parlamentaras tokių kalbų neprisileisdavo.

Pavasario sesijoje A.Patackas buvo užsibrėžęs nemažai darbų. A.Stancikienė pasakojo, kad jis dalinosi idėjomis apie ne vieną rengiamą projektą.

„A.Patacko mąstymas, nors fiziškai jis buvo nusilpęs, išliko labai skaidrus. Jis buvo pasiryžęs dar daug ką nuveikti. Apie savo planus jis pasakojo su pakylėjimu. Sunkiai paaiškinama, kaip žmogus netausojo savęs, o darė kažką dėl didesnio tikslo, šiuo atveju – Lietuvos“, – sakė ji.

Susigraudinusi politikė kalbėjo, kad A.Patackas išsiskyrė dvasiniu stiprumu. „Man buvo dovana pažinti tokį žmogų.“

Sekė viena operacija po kitos

Sunkia liga – kepenų vėžiu – susirgęs Seimo narys Algirdas Patackas pastaruoju metu atlaikė 5 operacijas. Gydytojai 2013-ųjų pavasarį spėjo, kad parlamentarui gyventi liko dveji metai.

Anot A.Patacko brolio Gintaro, buvimą šioje žemėje Nepriklausomybės Akto signatarui galėjo prailginti persodintos kepenys. Tačiau, poeto teigimu, parlamentaras vis atsisakydavo į savo kūną priimti svetimo žmogaus dalį.

„Kai jam pavasarį aptiko vėžį, gydytojas sakė: jei neišsioperuos – liks dveji metai, o jeigu persodins kepenis, dar 10 metų gyvens. Brolis tokios galimybės nesvarsto. Nenori svetimo kūno nešiotis pilve“, – portalui lrytas.lt anksčiau kalbėjo politiko brolis.

„Penkios operacijos buvo. Padaro vieną, paskui po 10 dienų – kitą. Dabar chemiškai švitina. Švitinimas neseniai prasidėjo. Manau, kad iki gyvenimo pabaigos užteks“, – apie brolio sveikatą kalbėjo poetas.

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.