0

Akcija „Kovokime su baltuoju badu“

sausio 12, 2011 Gamtosauga

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia nebūti abejingais mūsų mažiesiems broliams – miško žvėreliams ir paukšteliams. Stora sniego danga ir dideli šalčiai pasmerkė juos badui ar net žūčiai. Vis dažniau nerijos miškuose pastebimi nuo bado nusilpę gyvūnai, jie vaikšto aplink gyvenvietes ieškodami maisto atliekų.

Į pradžią Žvėrių išgyvenimą ypač apsunkino nedidelis atodrėkis, padengęs sniegą ledo pluta, kurią vėliau užklojo sniegas. Maisto ieškantiems šernams ir stirnoms įlaužus ploną sniego plutą, ledas sužaloja jiems kojas. Todėl vis dažniau ant sniego pastebima kruvinų pėdsakų.

Be to, stirnos neprisikasa iki žemės ir guli ant sniego. Tai gresia plaučių uždegimu. Jeigu sunki žiema užtruks, neabejojama, jog gyvūnų aukų miškuose bus išties daug.

Pusnys: pajūrio miškuose oro temperatūrai pakilus iki pliusinės, susidariusi sniego pluta gali įkalinti miško žvėris. © Gedimino Gražulevičiaus nuotr.

Prisijungti prie šios akcijos ir pasirūpinti badaujančiais gyvūnais galite ir jūs, įtaisydami prie savo namų lesyklėlę paukščiams ir kasdien įberdami lesalo, taip pat nunešdami įvairias maisto atliekas žvėreliams į mišką. Jei neturite tokios galimybės, galite jas atnešti į Nacionalinio parko direkciją. Girininkijos darbuotojai surinktą maistą nuveš į žvėrelių pamėgtas šėryklas. Taip pat primename – lankydamiesi miške, nebaidykite žvėrių, neleiskite šunims vaikyti gyvūnų.

Rekomendacijos paukščių ir žvėrelių maitinimui:

Paukščiams tinkamiausias lesalas: lašiniai (nesūdyti, nerūkyti), juos galima kabinti ant šakos pervėrus virvute. Į lesyklėles galima paberti nelukštentų, nekepintų saulėgrąžų, linų ir spygliuočių medžių sėklų, varškės, kruopų, aliejuje mirkyto pyrago, taip pat įdėti obuolių, virtų ryžių, avižinių dribsnių, aguonų, sėmenų, kukurūzų, pelų ar gliaudytų žemės riešutų. Svarbu atminti, kad paukščiams kenksmingi bet kokie sūdyti produktai, taip pat pasenę, supuvę, prarūgę, supeliję ar pažeisti parazitų. Paukščiams negalima siūlyti citrusinių vaisių, banano žievės bei juodos ruginės duonos.

Kanopiniams žvėreliams tinka įvairus maistas: šienas, grūdai, kombinuoti pašarai, bulvės, šakniavaisiai, maisto apdirbimo pramonės atliekos. Pagrindinis reikalavimas, kaip ir paukščių lesinime, kad visos pašarui naudojamos medžiagos būtų kokybiškos, nesugedę ir nesupeliję.

Norėdami daugiau sužinoti apie šią akciją ar kitaip prie jos prisijungti, susisiekite su Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrais Smiltynėje, adresu Smiltynės g. 11, tel. 846 402256 ir Nidoje, adresu Naglių g. 8, tel. 8469 51256.

Neringos savivaldybė neringa.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.