0

Žydrūnas Savickas pergalės siekė ne tik jėga

kovo 11, 2016 Tautos stiprėjimas, varžybos, Žmogaus galios

Aštuntą kartą prestižinių galiūnų varžybų „Arnold Strongman Classic“ nugalėtoju tapęs Žydrūnas Savickas vakar iš Jungtinių Amerikos Valstijų sugrįžo į Lietuvą. Laikydamas rankose tradicinę nugalėtojo statulėlę 40-metis lietuvis žurnalistams sakė, kad nėra tikras, ar dar kada nors mėgins dalyvauti šiose varžybose. „Mano svajonė ir tikslas buvo aštuonis kartus laimėti „Arnold Strongman Classic“. Savo tikslą pasiekiau, tad didesnių ambicijų čia nebeturiu“, – Vilniaus oro uoste susirinkusiems žurnalistams sakė stipriausiu planetos žmogumi tituluojamas Ž.Savickas.

zydrunas-savickas

Irmanto Gelūno nuotr.

Screen Shot 2016-03-11 at 03.18.14

Ž.Savickas „Arnold Strongman Classic“ varžybose dalyvavo jau 12 kartą. 2003-2008, 2014 ir 2016 m. jis tapo nugalėtoju, 2010 ir 2015 m. užėmė antrą vietą, o 2011 ir 2012 m. buvo trečias. „Manau, kad galėjau laimėti visas varžybas. Tada turėčiau 12 titulų. Bet sporte visada laimėti neįmanoma. Ir pats padarai klaidų, ir traumos sukliudo, o kartais ir varžovai nustebina. Tad ir aštuonios pergalės nėra blogai. Man šis skaičius labai patinka, tiek savo forma, tiek kiekybe“, – samprotavo Ž.Savickas.

– Po pirmosios rungties buvote tik šeštas, o pagrindinį savo varžovą, nugalėtojo titulą gynusį amerikietį Brajaną Šo (Brian Shaw), aplenkėte tik finišo tiesiojoje, laimėjęs paskutinę rungtį. Ar tai buvo sunkiausios „Arnold Strongman Classic“ varžybos?

– Nepasakyčiau. Šį kartą kovojau ne tik jėga. Apskaičiavau kiekvieną priėjimą, kiekvieną rungtį, žinojau, kiek turiu padaryti, kad laimėčiau. Ir man pavyko. Realiai nuo savo plano atsilikau 1,5 taško. Nemėgstu skųstis, bet į Ameriką išvykau traumuotas. Nors buvau puikios sportinės formos, bet likus kelioms savaitėms iki kelionės man įtrūko nugaros raumuo. Tad mano dalyvavimas šiose varžybose buvo pakibęs ant plauko. Vis dėlto nusprendžiau išmėginti save. Pirmoji rungtis turėjo parodyti, ar galiu kovoti visa jėga. Ir nors maksimalaus svorio atkėlime užėmiau šeštą vietą, gavau penkis taškus, o nuo pagrindinio varžovo amerikiečio B.Šo atsilikau keturiais taškais, bet ne tai buvo svarbiausia. Nugara atlaikė, jaučiau, kad trauma manęs nevaržo. Tai buvo labai didelis pasiekimas, nors daug kam iš šalies atrodė, kad startas buvo labai nesėkmingas. O paskui viskas klostėsi pagal mano planą, taip, kaip buvau apskaičiavęs.

– Ar buvote suplanavęs varžovą aplenkti vienu tašku?

– Taškas tik atrodo nedaug, bet tokiu lygiu ir prieš tokius varžovus laimėti didesniu skirtumu yra labai sunku. Kita vertus, pernai nuo nugalėtojo atsilikau tašku, o šį kartą jau aš Brajaną aplenkiau tašku. Aišku, jei būčiau visiškai sveikas, gal mano persvara būtų ir didesnė. Bent vieną tašką praradau naščių nešime, kur užėmiau tik antrą vietą, nors planavau laimėti. Kita vertus, bendroje įskaitoje esu pirmas, tad negaliu skųstis.

– Ar jus nustebino Vytauto Lalo užimta trečioji vieta?

– Tikrai ne. 2013 m. Vytautas tapo „Arnold Strongman Classic“ nugalėtoju, o 2014 m. liko ketvirtas. Apmaudu, kad pernai jam sezoną sugadino traumos, tačiau šiose varžybose jis atrodė labai galingai ir nusipelnė vietos ant nugalėtojų pakylos. Tikrai labai džiugu, kad du lietuviai yra tokio turnyro trejetuke. Vytauto laukia šviesi ateitis, neabejoju, kad jis šiose varžybose iškovos dar ne vieną pergalę.

– O jūs pats ar dar ketinate siekti pergalių „Arnold Strongman Classic“ varžybose?

– Mano svajonė ir tikslas buvo aštuonis kartus laimėti „Arnold Strongman Classic“ titulus. Norėjau tai padaryti pernai, bet tada nepasisekė, tad teko svajonę atidėti dar metams. Šį kartą varžyboms ruošiausi labai sunkiai, paaukojau net penkis mėnesius, o ne tris, kaip esu įpratęs. Atidaviau labai daug jėgų, ir jei būčiau nelaimėjęs, tai būtų buvę žiauriai apmaudu. Tada neabejotinai būtų reikėję sugrįžti dar kartą. Bet dabar jau nesu tuo tikras. Šį sezoną turiu daug planų, esu suplanavęs ne vieną startą, tad tik po sezono pradėsiu svarstyti, kas bus toliau. Dabar manau, kad savo darbą atlikau iki galo ir „Arnolde“ didesnių ambicijų nebeturiu.

– Kokie tolesni planai?

– Dabar visas dėmesys bus skirtas pasaulio galiūnų čempionatui. Tai mano antrasis sezono tikslas – po metų pertraukos susigrąžinti pasaulio čempiono titulą.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“ Respublika.lt

© 2016, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.