0

Aktoriaus Vytauto Šapranausko kapą papuošė paminklas: kėdė su teatro kauke

gegužės 31, 2016 Įžymūs žmonės

2013 metų balandį iš gyvenimo pasitraukusio aktoriaus Vytauto Šapranausko kapą papuošė paminklas. Antakalnio kapinėse ant marmurinės plokštės, kurioje išraižytas aktoriaus vardas ir gyvenimo metai, pastatyta kėdė su kauke ant jos.

Paminklas aktoriaus V.Šapranausko kapą papuošė praėjus trejiems metams po jo mirties.

AOP nuotr. / Vytautas Šapranauskas

AOP nuotr. / Vytautas Šapranauskas

Jame panaudoti su teatru susiję fragmentai – tai, kas buvo artima pačiam aktoriui. Paminklo idėją bendrai kūrė skulptorius Romualdas Kvintas ir V.Šapranausko vaikai – sūnus Gytis ir dukra Judrė.

Pastatytas po trejų metų

Anksčiau buvo kalbėta, kad žadėtasis paminklas ant V.Šapranausko kapo atsiras per pirmus metus nuo jo mirties, vėliau – kad paminklo darbai užtruko ir jis bus pagamintas antrosioms mirties metinėms, dar vėliau – pernykštei Tėvo dienai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytauto Šapranausko kapas

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytauto Šapranausko kapas

Paminklo pastatymas buvo tapęs diskusijų objektu – tiek gerbėjai, tiek V.Šapranausko kolegos spėliojo, kodėl paprastai per metus mirusiajam pastatomas paminklas vis neatsiranda ant žinomo aktoriaus kapo.

Anksčiau Žmonės.lt kalbintas V.Šapranausko sūnus Gytis Šapranauskas paaiškinti, kodėl stringa paminklo pastatymas, nenorėjo.

„Tai yra šeimos reikalas. Kada mes nuspręsime pastatyti, tada ir pastatysime“, – Žmonės.lt prieš antrąsias V.Šapranausko mirties metines sakė G.Šapranauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Treji metai po Vytauto Šapranausko mirties: aktorių ir kolegų atsiminimai

© 2016, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.