0

Naglių rezervate, išretinus mišką, atsivers nuostabūs vaizdai

sausio 2, 2017 Gamta, Gamtosauga

Marija Gabrienė,\\
Naglių gamtiniame rezervate jau kurį laiką darbuojasi medkirčiai su pjūklais – kertamas per beveik tris dešimtmečius užaugęs miškas. Kertama pagal miškotvarkos projektą, kuriuo siekiama atverti pajūriui būdingą kraštovaizdį – pilkąsias kopas. Kopos ir atviri kraštovaizdžiai, pasak gamtosaugininkų, – didžiausia Kuršių nerijos vertybė.

Daugiau kaip 1500 hektarų ploto Naglių gamtos rezervatas Kuršių nerijoje įkurtas prieš beveik tris dešimtmečius. Jis tęsiasi 9 kilometrus tarp Juodkrantės ir Pervalkos. Rezervate – unikalus šios vietovės kraštovaizdis – pilkosios ir baltosios kopos. Saugant jas – palikti natūralūs gamtos procesai.

„2012 metais, kuriant Kuršių nerijos planą, buvo nuspręsta, kad žmogui reikia įsikišti. Nes jeigu ne, tuomet vėjas, nešdamas pušų sėklas, vis plečia miškų plotus ir vis labiau yra užkariaujamos tokios mums ypatingos ir vertingos pilkosios kopos. Ir buvo nuspręsta, kad tiktai dalį rezervato palikti gamtai, o kitose teritorijose – vis dėlto kirsti ir atverti vėl atviras vietas“, – pasakojo Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Iki pavasario Naglių rezervate žadama iškirsti apie 50 hektarų smilkpievių ir miško.

„Ne, čia nebus plynas laukas. Kur yra miškai, kur yra medynai, ten jie bus išretinti, numatoma iki 50 proc., o smilkpievės bus iškertamos beveik plynai, tik paliekant vilkines pušis, kurios gražiausios Kuršių nerijoj“, – teigė girininkas Algirdas Kurtinaitis.

Foto L. Balsio

Foto L. Balsio

Po kirtimų, pasak gamtosaugininkų, rezervate atsivers vaizdas, koks buvo prieš 50 ir daugiau metų. Kopos ir atviras kraštovaizdis, jų teigimu, – didžiausia Kuršių nerijos vertybė. Išretinus mišką, gamtosaugininkų laukia kitas rūpestis – kaip išlaikyti kraštovaizdį, kad jis vėl neužželtų.

„Manome, kad pati geriausia priemonė būtų ganymas – tik ne avių, o ožkų. Nes ožkos graužia medelius, jų atžalas. Avys mėgsta žolę. Taigi dabar tikimės palaikymo iš ministerijos ir bandysime čia paleisti ožkas“, – teigė A. Feser.

Tikimasi, kad Naglių rezervate ganysis mažiausiai pusšimtis ožkų.

Lrt.lt

© 2017, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.