0

FILMAS „BALTŲ GENTYS“ – ISTORINĖS DRAMOS ŠEDEVRAS

vasario 17, 2020 Baltijos šalyse, Baltų gentys, Filmai

Nuo vasario 21 d. Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti atkuriamosios dokumentikos filmas –pasakojimo drama „Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys“.LCD_1080x1920
Kompanijos „Film Jam“ įkūrėjas, prodiuseris Stasys Baltakis, organizavęs filmo „Baltų gentys“ sklaidą Lietuvoje, sako, kad „latviai paprastai nesidomi lietuviškais filmais, o mes lietuviai niekad nekreipiame dėmesio į latvių filmus, net jei lietuvė aktorė vaidina vieną iš pagrindinių vaidmenų (pvz., Aistė Diržiūtė „Pagonių žiedas“).

Stasys Baltakis
Stasys Baltakis

Taigi, regis, į galvą neateitų trijų brolių latvių (Raitis, Lauris ir Marcis Abele) sukurtą filmą-dokumentinę dramą „Baltų gentys“ rodyti Lietuvos kino teatruose. Tačiau, įvertinus jo kokybę, tiesiog privalu filmu pasidalinti su Lietuvos žiūrovais. Tai edukacinis, vizualiai intriguojantis dokumentinis šedevras. Kitaip ir negalėčiau jo apibūdinti, nes pats, kaip prodiuseris, žinau kiek meilės,
triūso, laiko ir energijos yra įdėta į tokios aukštos kokybės kūrybą.“

1
Pasakojimas nukelia į XIII amžių. Danų pirklys-šnipas, krikščionis Larsas, patenka į baltų tautų žemes (Prūsiją, Lietuvą, Latviją), kur dalyvauja religinėse apeigose, žiauriose kautynėse, o vasaros saulėgrįžos metu tampa kuršių vergu ir netgi kovoja su kryžiuočiais. Tai unikali dramatiška kelionė į praeitį – į nežinomas baltų genčių žemes.

5
Filmas žavi įspūdingais vaizdais, paslaptingais ritualais, susipynusiais su magija, ugningomis kovomis už laisvą žemę ir legendomis apipintu gyvenimo būdu! Kas buvo paskutinieji Europos pagonys ir kuo jie tikėjo?

7

10
Filmas susideda iš istorinių rekonstrukcijų, gyvų veiksmo scenų ir kompiuterinės animacijos. Ši istorija pasakojama su aktoriais be jokio dialogo. Vienas iš pasakotojų yra Larsas, kuris pateikia XIII amžiaus krikščionišką pagoniškos gyvensenos požiūrį, o kitas pasakotojas objektyviai perteikia kontekstą kaip mokslo ekspertų informaciją.

4
Dokumentinė drama „Baltų gentys“ buvo filmuojama dvejus metus. Tai užtruko tiek ilgai, nes filmui reikėjo ir šiltos vasaros, ir auksinio rudens, lietaus, purvo, sniego, rūko, ledo, saulėlydžio, debesų ir t.t.

9
Filmas sukurtas 2018 metais Latvijoje ir skirtas Latvijos Respublikos 100-mečio paminėjimui.

6
Filmo režisieriai broliai Raitis Abele ir Lauris Abele.
Kinematografiją kūrė Marcis Abele ir Janis Indriks.
Scenarijaus autoriai: Guntis Berelis, Toms Kencis.

Iš kairės - Marcis Abele, Lauris Abele, Raitis Abele

Iš kairės – Marcis Abele, Lauris Abele, Raitis Abele

Pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai: Kaspars Aninš, Kristaps Bedritis, Lauma Balode, Toms Skabardis, Francis Hagendrofs ir kt.
Tai buvo žiūrimiausias dokumentinis filmas kino teatruose Latvijoje. Jį aplankė daugiau nei 22 000 žmonių. Filmo biudžetas 500 000 eurų. Filmo trukmė: 103 min Filme dalyvauja 500 aktorių iš visų Baltijos šalių, taip pat istorikai, archeologai ir mitologai.
Filmo rėmėjai: LRT, 15 min, Respublika, Media Traffic, DEPO

Filmo treileris

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Šaltinis: organizatorių informacija

© 2020, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.