0

Baltijos jūros dugne aptiktas NSO?

liepos 30, 2011 Mokslas

Baltijos jūros dugną tyrinėjantis mokslininkai aptiko objektą, kuris, kai kurių manymu, yra nukritusi skraidanti lėkštė.

Švedijos tyrinėtojo Peterio Lindbergo vadovaujama komanda, anksčiau aptikusi nuskendusius laivus ir krovinius, naudodama hidrolokatorių, ieškojo šimto metų senumo laivo, gabenusio kelias labai reto šampano dėžes, nuolaužų. Tačiau vietoj to mokslininkai atrado, anot jų, paslaptingą apvalų objektą, kuris gali būti (arba ne) nežemiškos kilmės.

Reklama

P. Lindbergas vietos žiniasklaidai aiškino, kad jo įgula jūroje tarp Švedijos ir Suomijos, 90 metrų gylyje, aptiko „didelį, maždaug 18 metrų pločio ratą“, rašo lifeslittlemysteries.com.

„Šiame darbe pamatai daug keistų dalykų, tačiau per 18 profesionalios veiklos metų nemačiau nieko panašaus. Jo forma visiškai apvali“, – pasakojo tyrinėtojas.

Be to, jis tvirtina Botnijos įlankos dugne, objektą supančioje aplinkoje pastebėjęs randų ir žymių, leidžiančių manyti, kad objektas kažkokiu būdu judėjo jūros dugnu iki tos vietos, kur buvo rastas.

Kol kas neaišku, kaip šiuos pranešimus vertinti, tačiau Švedijos bulvarinio stiliaus laikraščiai ir NSO mėgėjai internete turi, ką veikti. Kai kurie teigia, kad šis objektas – nežemiškos kilmės skraidanti lėkštė, o žymės dugne atsirado jai sudužus, tačiau iš visų objektų, kurie hidrolokatoriaus atvaizduose gali atrodyti apvalūs, tai vienas keisčiausių. Tai gali būti ir natūralus darinys arba žmogaus pagamintas nuskendęs objektas.

P. Lindbergo tvirtinimas, kad objektas yra „tobulai apvalus“ gali būti ir netikslus. Nors iš dabar turimos informacijos ir atrodo, kad jis apvalus, hidrolokatoriaus atvaizdų raiška nėra pakankamai didelė, kad tai iš tiesų būtų galima patvirtinti. Ir nors nuo objekto einančios linijos gali leisti manyti apie kokį nors judėjimą, gali būti, kad jos su objektu visiškai nesusijusios.

P. Lindbergas pats nekalba, kad objektas gali būti nežemiškos kilmės, tačiau spėlioja, kad tai gali būti „naujas Stonhendžas“.

Tai ne pirmas kartais, kai nuskendęs objektas priverčia spėlioti. Vienas pavyzdžių – povandeninio „Bimini kelio“, uolų darinio Karibuose, netoli Bahamų, primenančio kelią ar sieną, paslaptis. Konspiracijos teorijų kūrėjai tvirtino, kad uolų forma per daug tobula, kad jos būtų natūralios kilmės, tad, anot jų, jas sukūrė nežinoma civilizacija, arba tai dingusio Atlantidos miesto liekanos. Tačiau geologai nustatė, kad uolos, nors ir neįprastos formos, yra gamtinės kilmės.

P. Lindbergas ir jo komanda teigia neturintys nei noro, nei išteklių toliau anomaliją tirti. Jūros gelmių tyrimui reikia daug laiko ir lėšų. Jei pasirodytų, kad objektas iš tiesų yra skraidanti lėkštė, jos iškėlimas kainuotų milijonus ar milijardus dolerių. Iš kitos pusės, jei tai natūralus darinys, tai tikriausiai būtų laiko ir pinigų švaistymas.

lrt.lt pagal lifeslittlemysteries.com

Video

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.