0

Apklausa „Viešos informacijos vartojimo ypatumai“

kovo 20, 2012 Mokslas, Psichologija, Švietimas

Apklausa, skirta Lietuvos gyventojams. Šią apklausą remia baltai.lt svetainė ir prašo skaitytojų skirti nedidelę dalį savo laiko.
Liepa Raškevičienė.
Sveiki. Aš studijuoju psichologiją Vytauto Didžiojo universitete. Savo baigiamajame darbe tyrinėju Lietuvos gyventojų viešos informacijos vartojimo ypatumus. Ši apklausa yra anoniminė (joje neprašoma nurodyti nei vardo, nei pavardės, nei kitų asmeninių duomenų), o visi apklausos metu surinkti duomenys bus naudojami tik moksliniais tikslais. Todėl tikiuosi nuoširdžių Jūsų atsakymų!

Anketą rasite čia http://www.manoapklausa.lt/apklausa/346712518/

Apklausoje naudojamos sąvokos:
• Neigiama vieša informacija – informacija apie nusikaltimus (pvz., fizinį ir psichinį smurtą), nelaimes (pvz., autoavarijas, katastrofas), pesimistines prognozes (pvz., didėjantį nedarbą); taip pat informacija, sukelianti baimę ar siaubą.
• Teigiama vieša informacija – informacija apie pasiekimus, laimėjimus (pvz., sporto pergales) ir optimistines prognozes (pvz., gerėjančią ekonominę padėtį); taip pat informacija, sukelianti priešingus jausmus baimei ar siaubui – pvz., ramybės ar drąsos.
• Neutrali vieša informacija – nešališka informacija, neturinti teigiamo ar neigiamo emocinio atspalvio.
• Skandalinga informacija – į viešumą iškilę įvykiai, darantys gėdą jų dalyviams.

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.