0

Narų po vandeniu užfiksuoti ežero vaizdai šokiravo

liepos 17, 2012 EKO, Gamtosauga

Šeštadienį vykusios ekologinės akcijos metu pusšimtis narų ir dar tiek pat „Coca-Cola“ savanorių valė Daugų ežero dugną. Iš Alytaus rajone esančio ežero vos per vieną valandą narai ištraukė toną įvairių šiukšlių, tarp jų rasta nesprogusi II-ojo pasaulinio karo granata, baidarė, triratukas, keli šimtai kilogramų butelių.

Iš Daugų ežero dugno narai ištraukė toną šiukšlių Organizatorių archyvo nuotr.


Anot akcijos organizatorių, ne pirmus metus organizuojamos iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į ežerų užterštumo problemą bei paskatinti poilsiautojus tausoti gamtą.

„Mes nesitikėjome čia rasti šitiek šiukšlių, žinant, kad šis Daugų ežeras jau buvo valytas prieš penkerius metus. Atrodo, žmonės yra pakankamai sąmoningi, bet vis dar lengva ranka vandenyje paskandina ne tik butelius, bet ir nebereikalingus daiktus“, – sako „Coca – Cola“ savanorė Laura Puidokaitė.

Naro Gintauto Krakausko teigimu, labiausiai užteršti yra prie miestų ir miestelių esantys vandens telkiniai. Ežerai, prie kurių poilsiautojai praleidžia daugiausiai laiko, yra virtę didžiuliais sąvartynais po vandeniu.

„Narų po vandeniu užfiksuoti vaizdai šokiruoja daugelį. Tikimės, kad tokios akcijos kaip ši, išmokys būti sąmoningesniais“, – sako naras Gintautas Krakauskas.

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.