0

Erkės gali priversti tapti vegetaru

rugpjūčio 4, 2012 MEDICINA, Mokslas

Mokslininkai perspėja, kad įkandus erkei galite prarasti apetitą mėsai! Taigi, vegetaru galite tapti ir ne savu noru, nes erkė įšvirkščia nuodų, kurie sukelia alergiją mėsai.


Jungtinėse Amerikos Valstijose jau užfiksuoti trys tokie atvejai. Pacientai, gavę nuodų dozę, patyrė sunkių sveikatos problemų, praėjus vos kelioms valandoms po mėsos vartojimo.

Priežastį nustatyti pakankamai sunku, tačiau specialistai „atsekė“ pavėluotą alerginę reakciją į erkės įkandimą. „Vegetarizmą“ dažniausiai sukelia erkė Amblyomma americanum (angl. Lone Star Tick ). Įkandus šiai erkei, į kraują sušvirkščiamas angliavandenių junginys, kuris taip pat yra ir mėsoje. Manoma, kad pirmasis įkandimas priverčia imuninę sistemą reaguoti į tokį patį angliavandenių junginį, kai suvalgote mėsos.

Kuomet nieko neįtardama „vegetarizmo šalininkės“ auka suvalgo mėsos, gali sulakti netikėto rezultato – dilgėlinės ar net gyvybei pavojingo anafilaksinio šoko.

Daktarė Susan Wolver, iš Virdžinijos universiteto, bei jos kolegos tyrimo rezultatus publikavo žurnale „Vidinė medicina“. Straipsnyje teigiama: „Kur erkės yra endeminės, pavyzdžiui, pietrytinėje Jungtinių Amerikos Valstijų dalyje, medikai turėtų žinoti šį naują sindromą, ypatingai, jei pacientui pasireiškia anafilaksinis šokas. Tuomet privalu pacientą perspėti, kad jis vengtų bet kokios žinduolių mėsos – jautienos, ėrienos, kiaulienos ar elnienos“.

Erkės yra aktyviausios ankstyvą pavasarį ir vėlyvą vasarą. Jos užlipa ant jūsų odos ir maitinasi krauju. Paprasčiausias būdas kaip išvengti erkių įkandimų – vengti miškingų vietovių bei aukštos žolės, vaikščioti tik pramintais takais, naudoti erkes atbaidančius preparatus. Grįžus iš gamtos, rekomenduojama kuo skubiau nusiprausti po dušu ir dar kartą apžiūrėti savo kūną, ar nėra įsisiurbusios erkės.

Labiau nei alergijos mėsai, reikėtų bijoti plačiai paplitusios Laimo ligos. Dažniausias ankstyvas simptomas – apskritas išbėrimas aplink įkandimo vietą. Negydant šios ligos, galite tikėtis raumenų bei sąnarių skausmų, patinimų, veido paralyžiaus.

© 2012, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.