0

MOKYMO VARTAI

lapkričio 19, 2015

Kvietimas mokytis į baltiškos pasaulėžiūros mokyklą “DARNA”

 Baltųjų žynių akademija KURONAS kviečia mokytis į 1 pakopą,  įvadinę mokyklą DARNA.

Kiekvienais metais skelbiami skirtingi laikai ir  registracijos etapai, kurie trunka iki Spalio 30 D.

PIRMAS ETAPAS prasideda nuo „Žolinių“ iki rugsėjo 15. Priimami mokytis ir tęsti mokslus į 1,2,3 pakopas.

ANTRAS ETAPAS prasideda nuo rugsėjo 15 iki spalio 30d. Priimami mokytis ir tęsti mokslus į 1,2,3 pakopas ir į antrą bei trečią katedras.

TREČIAS ETAPAS prasideda nuo spalio 30d. iki gruodžio 1d. Priimami mokytis ir tęsti mokslus į 6,7,8 pakopą.


Sveikiname įstojusius, kviečiame ir dar lūkuriuojančius.

REGISTRACIJA Į PIRMĄ DARNOS MOKYKLOS PAKOPĄ SKELBIAMA NUO RUGPJŪČIO 15D. (Rašyti apie ketinimą mokytis galite bet kada). Motyvaciniai laiškai gali būti siunčiami ir nuo rugpjūčio 1d.
Priimame mokytis ir iš kitų šalių nuotolinio mokymosi būdu, kol kas be praktikos. Besimokantys iš kitos šalies gali pas save sudaryti sąlygas perteikti praktinius patyrimus gyvai ir pasikviesti mokytoją. Pasiteiravimui el. paštas kuronas@gmail.com.
Studijos mokamos.

Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai prasideda paskelbus stojamųjų į mokyklą pabaigą:

Vilniuje

NUO RUGSĖJO mėn., kviečiame į sąmoningos sveikos gyvensenos kūnovaros užsiėmimus, kurie vyksta Vilniuje. Susisiekti galima sekant kvietimus į skelbiamus kūnovaros užsiėmimus.
GAMTOJAUTOS pradmenys,
vieta bus nurodyta įstojusiems į DARNOS mokyklą ir sudariusiems mokymosi sutartį.

VISIEMS ĮSTOJUSIEMS Į MOKYKLĄ MŪSŲ VIEŠI RENGINIAI iki 70% nuošimčių pigiau. Pagal atskirą akademijos nurodymą ir visai nemokami.

MOKSLŲ METŲ ATIDARYMO STOVYKLA

Baltųjų žynių mokyklos KURONAS mokslų metų atidarymas-stovykla vyksta rudens dienomis. Gali būti Nidoje arba Vilniuje, uždegsime savo pirmą ugnelę arba labkydime Kurono šventyklą Neringoje. Kviečiam prisijungti.

NORINT PRISIJUNGT PRIE NUOTOLINIO MOKYMO SPAUSKITE ČIA

KAIP JUNGTIS PRIE VIRTUALAUS MOKYMO?

1. Atsidarius baltų žinyčios vartus baltai.lt, dešiniame viršutiniame kampe (paryškinam čia) spaudžiate „MOKYMO VARTAI“, nurodytame puslapyje paspaudžiate PAVEIKSLIUKĄ.

2. Atsidarius naujam langui įvedate mokyklos jums suteiktą asmeninį asmenybės tapatybės kodą ir slaptažodį, kuris suteikiamas pasirašius su mokykla sutartį ir užpildžius visus reikalingus stojamuosius dokumentus. Kodas yra asmeninis ir jokiais būdais neperduodamas, neplatinamas, neparduodamas.

Paskaitos ir mokymų įrašai virtualiai nuotoliniu būdu per specialią programą, kurią reikia instaliuoti po sutarties pasirašymo. SUSITIKIMAI GYVAI ĮVAIRIOSE PRATYBOSE. JUNGTIS GALIMA PER ASMENINĮ KOMPIUTERĮ, TELEFONĄ IR PLANŠETĘ

3. Paspaudus VIDEOTEKA, jums atsidarys jums priskirtų video kanalų sąrašas. Prisijungus jūs matysite pasakojimų turinį ir jums aktyvuotas pasakas. Vėliau jus patys galėsite eilės tvarka užsisakyti pasakas. Pasirenkate 1pak./mokykla DARNA ir dešinėje pusėje prie aktyvuotos pasakos spaudžiate mygtuką „Groti/play“.

4.  Jums atsidarys naujas langas ir video pasakojimas, kurį galėsite valdyti apačioje esančiais mygtukais. Jei jūsų naršyklė nepalaikys mūsų programinės įrangos ar nematysite video įrašo, galite kreiptis į administratorių el. paštu kuronas@gmail.com, jam išdėstote problemą ir nurodote savo tel. nr., kad galėtų su jumis susisiekti.

PASTABA. Nuotolinio mokymo programa geriausiai veikia per Firefox  naršykles. Prisijungimo metu turi būti atjungti kiti ryšio įrenginiai SKYPE, HANGAUT ar panašūs, kitu atveju nebus garso.

PLAČIAU APIE MOKYKLĄ

Akademijoje paruošiamoji baltiškos pasaulėžiūros mokykla „DARNA„ yra įvadas į tolimesnę būsimų žynių atranką mokytis aukštesnėse pakopose devinarijoje (9 metų akademijoje „Kuronas“). Akademija turi įkūrusi 3 dvasinio ir sąmoningo sveiko gyvenimo būdo katedras. Plačiau

Pirmoje katedroje esančioje „Darnos“ mokykloje per vienerius metus:

Teorinė dalis

1. Supažindinama su baltišku dvasiniu paveldu, mokoma lietuviškoje kalboje esančiais raktiniais žodžiais, jų įtaka sąmoningumui kelti,
2. Baltų papročiais ir jų prasmėmis,su dvasinio paveldo simboliais, mitais ir pasakomis.
3. žynių luomo amatų teorine ir praktine dalimi,
4. Hermetiško pasaulio dėsniais ir kitų pasaulio šalių religijos atitikmenimis.

DSC_0845

Praktinė dalis

a) sąmoningos sveikos gyvensenos praktikos
1. Kurią sudaro kūnovara, gamtojauta,
b)  Apeiginių žvakių liejimo amatas.
c) „Darnos“ mokyklos dvasinė praktika aprėpia rymojimą, sąmoningą sapnavimą ir dalyvavimą baltiškos Rėdos šventėse, Agnies gerbimo ir aukojimo apeigos.

Jei per metus mokytinis atliko užduotis, dalyvavo patyrimuose kūnovaroje, gamtojautoje, rymojime ir Agnies apeigose, atitinka kitas nurodytos mokymosi sąlygas, mokytiniui sudaromos sąlygos būti įvesdintam į baltų pasaulėžiūros tikėjimą, tokiu atveju dalyvis gali pereiti  į 1 KATEDROS antrą Kurono akademijos pakopą ir ruoštis asmeninių savybių tobulinimui.

Ko reikia mokymuisi DARNOS įvadinėje, 9 mėnesių mokykloje?

Jums prireiks noro, ryžto, finansinių galimybių ir pastovumo mokantis. Jei tai turite, tada:

PARAŠOTE MOTYVACINĮ LAIŠKĄ, (amžius, užsiėmimas, gyvenimo būdas ir filosofija, kodėl sudomino baltiškos pakraipos mokykla? Kokie Jūsų lūkesčiai ir kokias patirtis turite mokytis dvasinėse mokyklose? Kiek gebate būti pastovūs savo siekimuose?).  Aprašote apie save, gimimo laikas, tautybė abiejų tėvų, kokia Jūsų profesija ir užsiėmimai gyvenime„.Siunčiate kuronas@gmail.com el. paštu. Sudalyvaujate gyvame pokalbyje arba kūnovaros užsiėmimuose. Taip pat galima sudalyvauti vasaros stovyklose suderinus su rektoratu.

Laišką siunčiate kuronas@gmail.com el. paštu. Sudalyvaujate gyvame pokalbyje.
Vilniuje bus pakviesti virtualiam pokalbiui per zoom platformą visiems stojantiems mokytis.
Laikas bus nurodytas pateikusiems motyvacinį laišką kuronasETAgmail.com el. paštu.

KOKIE REIKALINGI DOKUMENTAI NUSPRENDUS MOKYTIS?

1. Pateikiamas prašymas (forma bus atsiųsta) stotį į DARNOS MOKYKLĄ.

2. Sudaroma sutartis su mokykla. Mokyklos savininkė yra Viešoji Įstaiga DEVYNI MOKAI.

3. Pateikiamos dvi nuotraukos 3×4.

4. Padaromas stojamasis pavedimas ir pirmo mėnesio įmoka, atsiunčiama pavedimo kopija į VŠĮ buhalteriją paštu vsi9mokai@gmail.com

BAIGUS DARNOS MOKYKLĄ

Pilnai išklausius įvadą, dalyvavus kūnovaroje, gamtojautoje, rymojimo ir kituose patyrimuose ir apeiginėse šventėse, suteikiamas „pažymėjimas“, patvirtinant apie išklausytus pasakojimus iš mokytojų lūpų ir kad mokytasi gyvai ir virtualiai.  Baigus DARNOS mokyklą ir gavus mokyklos pažymėjimą, patvirtinantį galimybes mokytis toliau, galimos studijos aukštesnėse KURONO pakopose.

“Darnos“ mokyklos baigimo pažymėjimas (yra papildomų sąlygų) gali užtikrinti jūsų mokymasį „Kurono“ akademijos 2 pakopoje. Atsiskaičius 3 metų darbus, išlaikius egzaminus bei išlaikius stojamąjį tęstą, mokytinis perkeliamas į kitą katedrą, suteikiant 1 lygio mokytojo – žynio statusą arba tik kūnovaros mankštų vedėjo arba kūnovaros energijos valdymo mokytojo kvalifikacijos laipsnį ir VARONIO vardą. Likus įsiskolinimams, atskiru atveju galima pradėti mokytis kitoje katedroje, jei mokytojai matys tinkamas mokytinio pastangas ir motyvaciją, išskirtinius gebėjimus.
Po 3 metų galimas  įvesdinimas į druwių (baltiško tikėjimo tikinčiųjų ratą) konkretaus miesto žinyčios bendruomenę.

Nenorintiems toliau mokytis akademijoje, lankomumas neprivalomas, nėra įskaitų ir egzaminų bei privalomų rašto darbų, tik asmeninės pastangos parodyti tokius gebėjimus. Neišklausius viso įvado mokymo, pažymėjimas neišduodamas, į tolimesnę pakopą neperkeliamas. Galimas dalinis dalyvavimas druwių bendruomenėse.

PLAČIAU APIE AKADEMIJĄ

KURONO akademijoje ruošiami žyniai, galintys būti baltų tikėjimo bendruomenių vadovais ir jų sielovadininkais. Nuo 1995 metų  įkurtoje “Darnos” mokykloje pradėjusioje baltiškos pasaulėžiūros mokymą, o 2002 metų rudenį įkurtoje žynių, burtonių, žiniuonių, profesijos ruošimo mokykloje – devinarijoje „KURONAS“ (9 mokslų metų akademijoje) tęsiamas žynių ruošimas. Tai baltųjų žynių kelio mokymas pagal baltiškos  mokyklos „DARNA“ pasaulėjautą ir dvasinę praktiką, paremtą sąmoningu sveikos gyvensenos būdu kūnovara ir gamtojauta, baltiškos pasaulėžiūros ir pasaulėjautos pagrindais, baltiškais ženklais, spalvomis, rašmenimis bei DORINIU mąstymu ir baltų tikėjimu bei dvasine rymojimo praktika.

Amžius ribojamas dėl brandos, priimami tik nuo 26 metų arba pagal atskirą mokytojų sutarimą dėl dvasinės brandos atitikimo turėti dvasinį mokytoją. 

Norintiems tapti mokyklos rėmėjais, rašykite baltaiETAbaltai.lt

 Aukštesnių pakopų mokytiniams žemesnių pakopų paskaitos nemokamos, medžiagos kartojimas įgalina geriau suvokti save ir dėstomo dalyko pagrindus.

PAPILDOMAI GALIMA PASITEIRAUTI DĖL BALTIŠKŲ BENDRUOMENIŲ ŠIUOSE MIESTUOSE

Vilniaus „Lizdeikos žinyčioje“ pasiteirauti pas Baltajį kuronas@gmail.com

Kauno žinyčioje ……..

Marijampolės „Sudūvių žinyčioje“ pasiteirauti pas Valdą tel. 862040922.

Yra numatytos žinyčios kituose miestuose.  Dėl susisiekimo kreiptis kuronas@gmail.com.  Norintiems sukurti savo šalyje, mieste ar kaime žinyčią arba pažinytį ir atidaryti mokyklos skyrių, taip pat rašykite nurodytu paštu.

Baltųjų žynių bendruomenės žyniai

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.